2024 Ferrari 12Cilindri

Ferrari ze svých aut odstraní vestavěnou navigaci. Říká, že k navigování je lepší používat chytrý telefon

Autor: Radim Plachý - Zdroj: drive.com.au - Foto: Ferrari - 28. 6. 2024


V modelech Ferrari si zákazníci už nebudou moci objednat navigaci. Italská automobilka už ji totiž nenabídne. Zákazníci budou muset k navigování použít svůj vlastní chytrý telefon. Navigaci automobilka odstraní z modelů Purosangue a 12Cilindri.

Emanuele Carando, šéf produktového marketingu Ferrari, řekl pro magazín Drive, že vestavěné navigace dnes už zbytečné a zastaralé a používání telefonu přes aplikace Android Auto a Apple CarPlay je uživatelsky mnohem přívětivější.

Ferrari ví, že jeho majitelé nepoužívají své vozy pro každodenní dojíždění do práce. Rozhodlo se tedy, že majitele svých vozidel nebude zbytečně zatěžovat tím, aby se museli učit specifický navigační systém ve svém voze, který budou pravděpodobně používat jen zřídka. Místo toho je nechá použít právě prostředí Android Auto a Apple CarPlay, které pravděpodobně dobře znají ze svého každodenního auta. Podle Caranda má dnes chytrý telefon většina lidí na světě, tím spíše majitelé nových modelů Ferrari.

Je to zcela opačný postup, než který zvolil například koncern General Motors. Ten totiž naopak systémy Android Auto a Apple CarPlay ve svých modelech nebude podporovat, protože chce vsadit právě jen a pouze na svůj vlastní software. A to se logicky některým zákazníkům nelíbí.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru