Když jste dost bohatí, abyste si pořídili zbrusu nové Ferrari může se stát, že jste také dost bohatí na to, abyste si pořídili jedno jedinečné Ferrari šité přímo vám na míru. My sice nezastupujeme ani jednu z výše uvedených skupin, ale zase víme, že jeden takový super boháč si opravdu nechal postavit Ferrari přesně podle svého gusta.

Italská automobilka má pro takové náročné zákazníky připravenu divizi s názvem Ferrari Design Center, kam stačí přijít s dostatečným finančním obnosem a alespoň nějakou představou o vlastnostech a designu auta a vše vám bude splněno. Posledním kouskem, který zde zatím na přání vznikl, je vůz s označením SP38. Ten byl svému novému majiteli již předán, ale i tak je informací jen málo. A má to svou logiku.

Stejně, jako nevíme, kdo je tím majitelem, střeží Ferrari i přesnou specifikaci auta. Má to zákazníka, ale prý i samotné auto ochránit. Víme ale, že jde o model postavený na podvozku 488 GTB, a protože je prý majitel fanda do závodění, bylo celé nastavení techniky auta upraveno tak, aby fantasticky fungovalo jak na silnicích, tak na závodních okruzích celého světa.

Na podvozek byla posazena zbrusu nová karoserie s velmi odvážným designem. Na první pohled zaujmou úzké světlomety, velmi široké blatníky, ostře řezaný zadní nárazník i dvojice jistě velmi hlučných koncovek výfuku. Ani zadní přítlačné křídlo autu nechybí, jen je integrováno přímo do karoserie a ovládáno je elektronicky.

Jak auto vypadá uvnitř nebo jak moc se pracovalo s výkonem, bohužel nevíme. Mluví se o tom, že by ho měl pohánět osmiválec o objemu 3,9 litru, který by měl být naladěn na minimálně 500 koní.