Automobilka Ferrari před pár lety otevřela majestátní Ferrari zábavní park v Abu Dhabí. Ten je plný stylových restaurací, atrakcí a tématických výstav. Ale protože má Ferrari domovskou scénu v Evropě, a také zde má až neuvěřitelné množství fanoušků, rozhodlo se vedení otevřít druhý takový park právě zde. Volba padla na slunné Španělsko, konkrétně pak na luxusní rekreační středisko PortAventura ležící jižně od Barcelony. Tam už navíc v současné chvíli obrovský zábavní park stojí.

Očekává se, že se díky novému Ferrari zábavnímu parku v okolí v prvé řadě zvýší počet turistů, které svým zaměřením zatím přitahovalo jen ty majetnější. Ferrari Park bude – stejně jako v Abu Dhabí – nabízet nespočet atrakcí, bazény, hotely a výstavy, které detailně představí třeba i svět Formule 1. Počítá se i s účastní týmových jezdců, designérů či tvůrců, kteří se nějakým způsobem na značce Ferrari podílí. Zároveň zde bude postavena přesná kopie rodného domu Enza Ferrariho, který si budou moci všichni návštěvníci detailně prohlédnout.

Slavnostní otevření se plánuje už na rok 2016 a mezi jeho hlavní hvězdy jednoznačně bude patřit Sebastian Vettel, který by měl celou akcí provázet. Máme se určitě na co těšit a navíc když uvážíme, že přímo do zábavního parku je to něco málo přes 1800 kilometrů, je to možná dobrý tip na výlet či dovolenou.

2016-ferrari-world-spanelsko