Chtěli byste vlastnit podpis Michaela Schumachera? Předpokládám, že ano. Příležitost ho získat budete mít 26. září v Berlíně a připravit si na něj musíte, podle všech odhadů zhruba dva miliony eur. Myslíte si, že jsme se zbláznili? Ne, ale ten podpis dostanete na jedinečném červenobílém Ferrari FXX, které Michael podepsal na kapotě.

Celkem bylo modelů FXX vrobeno pouhých 30 kusů, přičemž tento nese pořadové číslo 29. Všechna auta jsou v červeném provedení, jen poslední, třicáté je černé a Ferrari ho věnovalo právě Michaelovi, který se prý na vývoji sám podílel. Jediným problémem je to, že FXX není homologováno pro provoz na silnicích, jde tedy o čisté sportovní náčiní vhodné jen na závodní okruh, kde může naplno předvést své kvality. Pohání ho atmosférický motor V12 o objemu 6.3 litru s výkonem 799 koní při 8 500 otáčkách za minutu. Točivý moment vrcholí při 5 750 otáčkách za minutu hodnotou 686 Nm. O infarktové stavy v zatáčkách se pak s chutí postará pohon zadní nápravy.

Jak jsme řekli, v sobotu 26.9.2015 se v rámci aukčního domu Auctionata bude dražit tenhle hodně rychlý podpis jednoho z nejslavnějších jezdců historie. Odhadovaná cena je na hranici dvou milionů €. I když je prodejní cena zatím pouze odhad, tak vychází z toho, že se před nějakou dobou FXX bez podpisu prodalo za 1.6 milionu €.