Ferrari 488 GTO: unikly údaje o chystaném autě, výkon má být až 700 koní

Autor: Pavel Srp - 21. 1. 2018


Nechtěné úniky podoby nebo informací výrobce nikdy nepotěší. Co si asi teď říkají v centrále Ferrari? Na světlo světa se dostala některá fakta o novém Ferrari 488 GTO. A zdá se, že to bude hodně zajímavé auto.

Název samozřejmě není oficiálně potvrzen, ale spekulace ho slibují. Odkazoval by tak na některé dřívější epické modely značky. Informace se ukázaly na fotografiích, které jsou s největší pravděpodobností přímo z dealerského meetingu Ferrari. V té se nové „superferrari“ označuje jako „Sport Special Series“.

O pohon by se měl starat motor V8 s dvojím přeplňováním, který bude evolucí toho, jenž pohání závodní Ferrari 488 Challenge. V tomto případě má jít dokonce o dosud největší nárůst výkonu u osmiválce, který kdy Ferrari ve speciální edici udělalo. Tento agregát má být navíc o 10 % lehčí, má spolupracovat s novou převodovkou i zcela přepracovaným výfukovým potrubím. Hovoří se o výkonu přesahujícím 515 kW/700 koní. Řízení dostane velmi krátký převod.

Automobilka u tohoto modelu hodně odlehčovala. O celých 40 % lehčí budou třeba kola s lepivými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Přibyde mnohem více karbonu, z něhož má být přední kapota i nárazník či aktivní přítlačné křídlo na zádi a nebo zadní nárazník s nově tvarovaným difuzorem.

Karbon se ale ve větším dostane také do interiéru. Z tohoto materiálu bude vyrobena palubní deska i středový tunel. Interiér pozbyde zbytných prvků, bude tu jen to nejdůležitější, chybět tak bude například přihrádka před spolujezdcem, ale i koberec na podlaze, který nahradí pouze hliníkový plech. Samozřejmostí jsou závodní sedadla.

Další informace včetně fotek lze nalézt ZDE. Novinka se má poprvé objevit už v březnu na ženevském autosalonu.

Aktualizováno, 23. 1. 2018:

Dnes se objevila první špinonážní fotka nového modelu Ferrari.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek