Ferrari oficiálně představilo otevřenou ostrou verzi svého osmiválcového modelu s motorem uprostřed a my vám můžeme ukázat fotografie nové 458 Speciale A. Než se však dostaneme k tomu, jak úžasné tohle auto určitě bude, musíme se pozastavit nad samotným názvem. Shodou okolností mi tu teď běžel díl pořadu Top Gear, kde si moderátoři dělají srandu z nového top modelu, respektive z jeho pojmenování. Celý díl mu pak říkají The Ferrari The Ferrari. Název Ferrari 458 Speciale A mi přijde podobně stupidní jako Ferrari LaFerrari. To mohli Italové napínat mozkové závity o něco více…

Písmeno „A“ je zde jako začátek slova Aperta, tedy otevřený. Nový ostrý kabriolet – vycházející samozřejmě z puristické verze Speciale – bude vyroben v limitované sérii čítající pouhých 499 kusů, tedy stejně jako v případě hypersportu LaFerrari. V útrobách se skrývá stejný motor jako v kupé, tedy vidlicový osmiválec o objemu 4,5 litru, výkonu 605 koní a kroutícího momentu 540 Nm. Výkon je na zadní kola přenášen pomocí sedmistupňové dvouspojkové převodovky a z nuly na sto km/h to novému Ferrari trvá pouhé tři sekundy.

Suchá hmotnost tohoto vozu se ustálila na příjemné hodnotě 1 340 kg, takže oproti verzi coupé je tu 50 kg rozdíl. Nicméně na dynamičnosti to až tak neubere, Ferrari tvrdí, že trať Fiorano zajede za 1 min a 23,5 s, tedy naprosto přesně jako sestřička s pevnou střechou. K oficiálnímu představení dojde na blížícím se autosalonu v Paříži.

Comments are closed.