Přestože vlastnictví jakéhokoliv Ferrari je pro většinu smrtelníků dost exkluzivní záležitostí samo o sobě, evidentně existuje klientela, pro kterou je to málo. To nám ostatně dokazuje dost pestrá nabídka tuningových společností, které se věnují úpravám vozů se vzpínajícím se koněm ve znaku. Ferrari 458 MM Speciale je však úplně jiná liga.

Ferrari 458 MM Speciale 2

Za tímto strojem stojí sama automobilka, která ho v té nejlimitovanější sérii jakou si dokážete představit (1 kus) vyrobila pro jednoho velmi movitého klienta. Podle slov zástupců automobilky, pokud budete mít dostatek financí, není problém nechat si postavit Ferrari přesně podle vašich představ. A přesně tak to bylo v případě tohoto kousku.

Za modelem 458 Speciale MM stojí divize Ferrari Special Projects a jedná se o vůbec první projekt založený na novém modelu 488 GTB. Nicméně ne všechno pochází z oturbené verze. O pohon tohoto speciálu se například stará ještě atmosférická jednotka. Tedy osmiválec o objemu 4,5 litru z modelu 458 Speciale. Odtud ten název. Ferrari nezveřejnilo údaje o výkonu, pravděpodobně zůstal na standardní hodnotě, tedy 605 koní (445 kW) a 540 Nm, který směřuje přes sedmistupňovou samočinnou dvouspojkovou převodovku na kola zadní nápravy. Na 100 km/h vystřelí Ferrari za rovné tři sekundy a maximální rychlost činí 325 km/h.

Největší změnu tak představuje karoserie, která zřetelně kombinuje prvky z ostré verze Speciale a zároveň dostala už dost částí z faceliftovaného modelu 488 GTB. Zcela nové jsou pak otvory na bočních stranách, které přivádí čerstvý vzduch do motoru, a nebo spoiler na zadní části, který zlepšuje přítlak vozu zejména ve vysokých rychlostech.

Zákazník si nechal vyšperkovat také interiér svého Ferrari. Nachází se zde kůže v odstínu Cioccolato s bílým prošíváním a speciálně navržený audio systém s vysokým výkonem. Bohužel bez dalších detailů. Pravděpodobně se jedná o systém firmy JBL (Harman), se kterou italská značka spolupracuje. Nestandardní je také bílý lak s názvem Bianco Italia, který můžete vidět pouze na tomto voze. Navíc je kombinovaný s italskou trikolorou přes celý vůz.