Jsou auta, ke kterým by se měl člověk nějak chovat a udržovat nějaký druh úcty. Uznejte sami, že bastlit domácí přestavby typu této Mazdy MX5, která se jako mávnutím kouzelného proutku „mění“ na Rolls-Royce, je prostě pitomost. Jako ještě větší pitomost se pak zdá být o něco profesionálnější přestavba Ferrari 412 na pick up. Slyšíte dobře, Ferrari dostalo dřevem vykládanou korbu.

Ale pěkně popořadě… London Motor Museum se rozhodlo, že potřebuje do své sbírky něco opravdu jedinečného. Něco, co nikde jinde nenajdete. To je poměrně pochopitelná potřeba muzea, ale najít takový kousek je dnes velice těžké. Proto se v Londýně rozhodli, že přestavba je pro ně tím pravým řešením…

Celý projekt vznikl ve spolupráci s televizním kanálem History Channel pro pořad Ultimate Wheels. Jako základ bylo použito Ferrari 412 z roku 1989, kterému byly nejprve odoperovány zadní sedačky a potom celá zadní část karoserie. Na jejich místo se nastěhovala týkovým dřevem vykládaná korba. Naštěstí se tvůrci rozhodli zachovat skvělý motor V12 o objemu 4.9 litru.

Auto má na svědomí Emo, majitel společnost London Motor Group a zakladatel londýnského muzea, které vystavuje zejména evropské a americké vozy z 50. až konce 80. let minulého století.

Jinak ale výsledek, přiznávám, nepůsobí úplně špatně. Jenže třeba z profilu už to Ferrari nepřipomíná ani omylem. Po představení v pořadu Ultimate Wheels bude tenhle výtvor vystaven právě v londýnském muzeu, kde si ho při svých cestách můžete prohlédnout třeba i vy.