Liberty Walk Ferrari F40

Ferrai F40 dostalo široký bodykit Liberty Walk. Vypadá vážně dobře

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Liberty Walk - 23. 12. 2022


Jsou auta, u kterých jsou tuning a úpravy téměř nemyslitelné. Jedním z takových je bezesporu Ferrari F40. Exkluzivní supersport, který v Liberty Walk výrazně změnili. Teď představili i tuningový kit pro tento kultovní model. A ne jen na papíře nebo snad jako položku v e-shopu, ale pěkně přímo na autě.

Věřte tomu nebo ne, tohle je hodně radikální úprava, v rámci níž je zásah do karoserie docela významný. Nová je přední kapota, průhledné kryty předních světlometů na rozdíl od původních vyklápěcích světlometů, přední spojler, ale také boční spojlery a zadní difuzor. Nové je také zadní křídlo, ale hlavně široký bodykit.

Když se podíváme na fotky a video, můžeme si všimnout, že blatníky jsou hodně široké. Zatímco ty přední jsou z čelního a bočního pohledu nenápadné, ze zadního pohledu vynikne jejich kapsa za předními koly. Ty zadní jsou naopak patrné na první pohled, stejně jako velké přítlačné křídlo.

Technika je beze změny a zůstává stejná jako u sériového modelu. Pod zadním oknem je twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem 2,9 litru, jehož výkon je 352 kW/478 koní a točivý moment vrcholí 577 Nm. Dynamika je dechberoucí, vždyť zrychlit z 0 na stovku umí za 2,8 sekundy a dokáže jet až 201 mil za hodinu, tedy 324 km/h.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Ferrai F40 dostalo široký bodykit Liberty Walk. Vypadá vážně dobře”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru