Fernando Alonso řídí Lancii Thema

Autor: Pavel Srp - 3. 1. 2013


Při příležitosti již tradiční akce konce závodní sezóny Ferrari World Finals, která proběhla 1. a 2. prosince 2012 na okruhu Ricardo Tormo de Cheste ve Valencii, předala Lancia závodnímu jezdci stáje Ferrari Fernandu Alonsovi model Thema Executive 3.0 V6 MultiJet II o výkonu 239 koní – stejný motor i výbava jaké jsme měli nedávno v redakčním testu.

Nová globální vlajková loď značky Lancia se může pochlubit řadou exkluzivních funkcí, včetně dvoutónových kožených sedadel, vyhřívaného koženého volantu, přístrojové desky čalouněné kůží Poltrona Frau a vložkami na konzole a dveřích z vysoce kvalitního dřeva.

Přístrojový panel s chromovanými doplňky a modrým podsvětlením Zafiro – v kombinaci s LED osvětlením prostoru pro cestující – zahrnuje špičkový infotelematický systém UConnect Touch s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou.

Bohatá výbava obsahuje rovněž navigaci Garmin, čtečku SD karet, která je kompatibilní se soubory MP3/WMA, dále USB porty, ovládání iPodu, DVD přehrávač a dvouzónovou klimatizaci.

Přes sedmdesát prvků aktivní a pasivní bezpečnosti umožnilo Lancii Thema získat prestižní pětihvězdičkové ocenění EuroNCAP.

Lancia Thema je k dispozici se dvěma šestiválcovými přeplňovanými vznětovými motory 3.0 l MultiJet II o výkonu 190 a 239 koní a také s výkonným zážehovým agregátem 3.6 V6 Pentastar o výkonu 286 k s 8stupňovou automatickou převodovkou.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek