Co má společného vynikající česká top modelka Simona Krainová, legendární vůz DS a tajemný Fantomas? Tato „trojice“ byla viděna v sobotu 8.února večer u budovy Státní opery u příležitosti konání Plesu v opeře. „Nás s Fantomasem spojila láska k vozům DS, kterých jsme oba fanoušci. Fantomas je využíval pro jejich moderní technologie, já na nich oceňuji jejich výjimečný design.“ vysvětluje svůj originální příjezd na tuto prestižní společenskou akci Simona. „Jsem ambassadorkou prémiové modelové řady Citroen DS a měla jsem možnost si vyzkoušet současné vozy DS. Tímto luxusním veteránem jsem jela poprvé a ráda jsem galantní nabídku od Fantomase využila,“ dodává.

Úplně první vůz DS byl smontován v naprosté tajnosti, ručně v prostorách projektové kanceláře v ulici rue du Théâtre v 15. pařížském obvodě. Byl novinářům i široké veřejnosti představen v říjnu 1955 na pařížském autosalonu v Grand Calais: první den bylo uzavřeno 12 000 objednávek! Jeho aerodynamické propracované tvary, technické inovace a nedostižný komfort způsobily šok. Model DS znamenal skutečnou revoluci v motoristickém světě.

Tisk i film mu pravidelně dávaly hlavní roli. Ihned po uvedení na trh ho časopis Paris Match umístil na obálku s Ginou Lollobrigidou za volantem. Prosadil se jako symbol Francie. V roce 1965 používal Fantomas létající DS, ve filmu Samuraj z roku 1967 krade Delon vozy DS a i dnes se objevuje v seriálu Mentalista.

Fantomas, démonický zloduch a geniální zločinec, si ho oblíbil pro jeho pokrokové technologie:

  • Je to první vůz vybavený 4 hydraulickými funkcemi: brzdami, řízením, odpružením a převodovkou (spojkou).
  • V roce 1968  přišel model DS  s novou inovací – natáčecími reflektory.
  • V roce 1969 se model DS 21 stal prvním vozem se vstřikováním paliva.
  • V roce 1972 nahradil DS 21 model DS 23, který dokázal vyvinout rychlost 188 km/hod.

DS 20 let ztělesňoval francouzský luxus ve světě motorismu. Jezdily v něm významné osobnosti, pořizovala si ho státní správa i státníci. Již od roku 1955 byl jeho prvním vyslancem generál de Gaulle.

Do roku 1975 se ho prodalo více než 1 455 000 kusů.

Tisková zpráva/-PS-