Test-2020-Skoda-Octavia-15-TSI-110-kW-ACT- (13)

Facelift Škody Octavia přijde začátkem příštího roku. Pohon všech čtyř kol se do nabídky vrátí

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.cz - Foto: Pavel Srp - 16. 3. 2023


Škoda Octavia čtvrté generace přišla do koronavirové doby a v příštím roce ji budou čtyři roky. A to je čas na facelift v polovině životního cyklu. Podle informací, které jsou zatím dostupné, bude auto představeno začátkem příštího roku.

Automobilka Škoda bude mít příštích 12 měsíců hodně perných. Letos představí modernizované modely Scala a Kamiq a také nové generace Superbu a Kodiaqu. Hned zkraje příštího roku, už v lednu představí tak modernizované provedení modelu Octavia. Zahájení výroby je plánováno na příští duben a k prvním zákazníkům by měl vůz dorazit v červnu 2024. Mluví o tom interní dokument, který má k dispozici magazín auto.cz.

Přečtěte si také:  Na silnicích bude zase veseleji, Škoda Octavia přidává do nabídky nové zářivé barvy. Přišla ale o pohon 4x4

A i to je právě důvod toho, proč nabídka modelu Octavia prošla před časem poměrně velkým zeštíhlením. Vypadla například čtyřkolka, některé motorizace i verze a výbavy. Důvod? Dodací lhůty.Mohlo by se totiž stát, že by se objednané vozy nepodařilo vyrobit a doručit včas ještě předtím, než by naběhla výroba modernizovaného provedení. U faceliftované verze by se ale většina zrušených prvků výbavy, motorizací i pohon všech kol měly vrátit.

Výrobce by měl také garantovat cenu. To, za jakých cenových podmínek by zákazník objednal, za takových podmínek by měl auto dostat. A to pokud by se výroba nějak protáhla anebo se mezi objednáním auta a jeho dodáním zdražovalo. 

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *