Extrémně upravená Toyota Tundra určená pro apokalypsu se prodala nečekaně levně

Od Anina Russová | Zdroj a foto: bringatrailer.com - 29. 6. 2020 0

Řada lidí věří na blížící se konec světa. A když ne přímo absolutní konec, tak alespoň apokalypsu, zombie či v přetvoření světa v něco, kde by bylo dobře partě od Šíleného Maxe. Pokud by něco takového mělo přijít, pak to bude chtít pořádné auto. Něco, s čím se dá zombíkům ujet a dostat se až na kraj světa. A právě taková je notně upravená Toyota Tundra, která byla před pár dny na prodej v aukci.

Objevila se na webu bringatrailer.com, kde mimochodem najdete celou řadu velmi zajímavých aut. Aukce skončila před pár dny a konečná cena, za kterou se postapokalyptická Toyota prodala, je 40 100 dolarů, tedy v přepočtu asi 900 000 Kč. A to je za takovou úpravu více než slušná cena, co myslíte?

První jízda: Mitsubishi L200 a Pajero jsme vzali do terénu

Auto nese označení Toyota Tundra CrewMax a je z roku 2013. O offroadový balíček na zakázku se postarala společnost TRD. Celá úprava vyšla na nemalé jmění. Celý exteriér auta je matně černý, to aby nebyl během apokalyptického stavu nápadný. Zbrusu nové jsou blatníky, nárazníky, boční stupačky, ale i naviják, šnorchl nebo střešní nosič s žebříkem. Nové jsou také světlomety a to jak ty standardně na autě umístěné, tak všechny přídavné. Auto má také off-roadový nastavitelný podvozek, uzamykatelné diferenciály a ochranu podvozku. Vše završuje sada černých 20palcových kol, která jsou obutá do 37palcových terénních pneumatik Toyo Open Country.

Uvnitř je nový držák na tablet i několik přídavných budíků, které monitorují to, co ty standardní opomněly. Nechybí vysílačky, externí nádrže na vodu a palivo nebo několik důmyslných skrýší na zbraně. S tímhle jde přežít i ten konec světa.