Když už se něco nedaří, tak pořádně. O tom se o uplynulém víkendu přesvědčili dva řidiči na 73. Goodwood Members Meeting za volanty legendárních a ultra exkluzivních aut.

Tím prvním je 68-letý automobilový závodník Jochen Mass, který seděl v Mercedesu-Benz 300 SLS Porter Special. Ten byl právě pro tuto událost vytažen z muzea automobilky ve Stuttgartu. Jeho hodnota je – vzhledem k tomu,  že jde o poslední kus – nevyčíslitelná. Tím druhým je legendární závodník Hans Stuck, který si závodní odpoledne užíval za volantem neméně raritního Lister Jaguar Coupe, jehož hodnota sahá až k dvěma milionům liber.

Bohužel obě auta dostala, co proto, když Jocehn v Mercedesu nedobrzdil a v poměrně vysoké rychlosti zezadu nabral Jaguar. Rána to musela být velká a oba řidiči jsou poměrně dost otřesení, nicméně nejsou nijak vážně zranění. Jochen prý i přes velký šok z Mercedesu doslova vyskočil, aby šel rychle zjišťovat, zda se druhému řidiči nic nestalo.

Auta jsou ale opravdu velmi zničená. Z obou vytekl nejen benzín, ale i další provozní kapaliny a Jaguar nemá zadní část vůbec k poznání. Neuvěřitelná škoda! A teď nemluvíme úplně o finanční stránce věci. Ta bude nevyčíslitelná, ale tahle auta jsou jako poklad. A i když by se stále měla používat k tomu, k čemu byla vyrobena, tedy k ježdění, tohle je riziko, které bychom v tomto případě nechtěli podstoupit.

Comments are closed.