Toyota-Century-kola-Vossen-tn

Exkluzivní Toyota Century dostala nová kola Vossen. Něco na nich ale nesedí

Autor: Pavel Srp - 4. 1. 2020


Ten vůbec nejluxusnější model značky Toyota je velký sedan Century. Jde o velmi exkluzivní zboží, jehož cena na domácím trhu startuje v přepočtu na čtyřech milionech korun. A tohle auto dostalo kola Vossen a náramně mu sluší.

Tohle auto jste si jinde, než v Japonsku koupit nemohli. A ani tam to nebylo možné tak, jak to známe dnes. V showroomu vám auto neprodali a pokud jste ho chtěli, museli jste počkat, až ho nějaká ambasáda nebo velvyslanec či jiná V.I.P. osoba prodá. Dnes si ho sice už koupit můžete, ale stále výhradně v Japonsku.

Poprvé se auto představilo v roce 1967 a ve dvou generacích se prodávalo do roku 2017. Pak byla krátká pauza, kdy se nevědělo, zda třetí generace vznikne. Ale vznikla a právě tohle auto si můžete prohlédnout v galerii. 

Toyota Century: japonská ikona luxusu slaví 50 let

Současnou generaci Toyoty Century pohání hybridní pohonná jednotka kombinující pětilitrový vidlicový osmiválec s výkonem 380 koní a točivým momentem 510 Nm a elektromotor o výkonu 224 koní a s 300 Nm točivého momentu. Celkový výkon je 431 koní.

Původní kola sice přála pohodlí, ale designově nijak nápaditá nebyla. I proto se jeden z majitelů auta rozhodl, že je vymění a nezvolil nic obyčejného. Volba padla na disky Vossen Forged S17-15T. Celkový dojem trochu kazí jen středové logo, které nese znak britské automobilky Rolls-Royce a chová se přesně tak, jak to od britské automobilové šlechty známe. Směřuje vždy „správně“ a netočí se s koly.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru