Když se na tohle auto podívá někdo, kdo neví o co jde, mohl by si pomyslet, že dnešní ruka nevkusného tunera nenechá na pokoji ani veteránské klenoty. Ale tak to není! Tohle auto je exkluzivní Plymouth Road Runner Superbird! A bylo na prodej! Bohužel jsme ho našli pozdě, takže aukce je už u konce.

Auto mělo být schopno překonat magickou rychlost 200 mil za hodinu, tedy zvládnout více než 300 km/h. Když se na auto podíváme, tak to zní až nepředstavitelně, zvláště s bezpečnostními předpisy v “jedna-dvacátem století”…

Plymouth Road Runner Superbird vychází ze základního modelu Road Runner, ale byl opravdu důkladně upraven, o čemž svědčí také obrovské a hlavně slavné křídlo na zádi. Auto váží 1 742 kg, ale i přesto nabízí neskutečnou dynamiku.

Pod kapotou se za dobu jeho výroby vystřídala trojice motorů, ale vždy šlo o pořádný kus amerického železa. Pořídit jste si mohli Superbird s motory: 426 Hemi V8, 440 Super Commando V8, 440 Super Commando Six Barrel V8 a ty byly spojeny se čtyřstupňovou manuální nebo dvou- a třístupňovou automatickou převodovkou. Vyýkony se točily kolem 400 koní a 650 Nm točivého momentu.

Tenhle konkrétní prodávaný kousek je ve 100% originálním stavu. Počítadlo kilometrů ukazuje pouhých 18 000 ujetých mil a záznamy hovoří o dvou starostlivých majitelích. A je exkluzivní tím, že je to jeden ze 466 kusů osazených motorem 440 Super Commando Six Barrel V8 s automatickou dvoustupňovou převodovkou. Aukci si prohlédněte TADY, ale pokud byste auto chtěli, nabídne vám to několik dalších… 😉

-PS-