Exkluzivní garáž/galerie zasazená nenápadně do krajiny, najdete ji na Slovensku

Autor: Pavel Srp - 15. 10. 2016


Když má člověk rád auta, sbírá je, často má problém s tím, kde je zaparkuje. Takový problém může řešit už u jednotek aut, ale i u stovek aut. U našich východních sousedů to jeden takový sběratel vyřešil opravdu stylově. Nechat si postavit opravdu exkluzivní garáž.

Jenže „garáž“ zní na tuto stavbu nacházející se nedaleko slovenské obce Brezno až moc obyčejně. Jde spíše o galerii, která nám trochu připomíná podobné řešení ze Švýcarska. Budova byla postavena už v roce 2014.

V tomto případě na to architekti Ing. arch Sven Szokolay, Ing. arch Miroslav Tomík a Ing. arch Katarína Maršalová šli ještě trochu jinak. Do kopce zasadili dvojici prosklených kvádrů, v nichž jsou vystavena auta. Může tam být konec konců vystaveno vlastně cokoliv. Zvenku je tak vidět pouze sklo, beton a rezavý plech. Konstrukce je kombinace ocele a betonu.

A tyto materiály jsou v interiéru přiznány. Zdi i strop jsou z obnaženého betonu, podlaha je kovová, pokrytá hliníkovým plechem. Do galerie se zcela bez problémů vejde 6 až 8 aut a přitom zbyde místo i na nějaké další posezení. Vjezd pro automobily, ale i jiné exponáty, je z boku. Stejně jako většina budovy, je i vjezd schovaný do terénu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru