Není moc potřeba diskotovat nad tím, jestli je BMW M1 raritou, která se prodává za vysokou částku. Na světě je už jen pár kousků tohoto vozu. Navíc je to auto, které vůbec jako první neslo označení M. Jenže i tak je cena kousku, který je teď na prodej na Floridě, opravdu hodně vysoká. Vezmu to ale popořádku.

Jde model z roku 1981, tedy prakticky o jeden z posledních vyrobených, protože M1 se vyráběla mezi lety 1978-1981. Podle prodejce, společnosti Global Autosports, je vůz v naprosto skvělé kondici a najeto má pouhých 12 482 mil ( cca 20 tisíc kilometrů).

Ano, tohle vše, včetně toho, že M1 bylo vyrobeno pouze 453 kusů a ten prodávaný má za dobu své existence jednoho jediného majitele, z auta dělá opravdový sběratelský kousek. Cena stanovená na 499 000 dolarů (v přepočtu necelých 10 milionů korun) je prostě šílená. Obzvlášť, když vezmeme v potaz, že nedávno byla na prodej ještě zajímavější (tedy podle nás) varianta M1 s paketem AHG prakticky za půlku. Na druhou stranu, každé zboží má svého kupce a nebo se s ním majitel nechce rozloučit a jen to zkouší… :)

Přidat komentář