Exkluzivní americký supersport Vector W8 je na prodej! – foto + video

Autor: Pavel Srp -   7. 8. 2014


Věřím tomu, že někteří tohle auto ani neznají a přitom je to jeden z neskutečných amerických supersportů. Jmenuje se Vector W8 a vypadá jako by dorazil z budoucnosti.

Společnost Vector Motors Corporation (později přejmenovaná na Vector Aeromotive) založil v roce 1978 člověk, který se jmenoval Gerald Wiegert. Výroba automobilů začala ale až koncem roku 1989. Gerald chtěl vyrobit auto, které bude moci směle konkurovat evropským supersportům jako byly Ferrari či Lamborghini. Automobilka ale za svůj život vyrobila pouze 22 automobilů: 19 z nich neslo označení W8 (z toho dvě auta byla prototypy).

Gerald Weigert chtěl být údajně pilotem stíhačky. To se mu ale nepovedlo, a tak se snažil do podobného designu navrhnout svoje auto. Zejména při pohledu do interiéru se mu to, podle mě, podařilo na jedničku!

Vector W8 by ještě dnes zašlapal do země řadu supersportovních aut. Auto poháněl důkladně upravený motor small block Chevrolet V8, jehož objem byl převrtán na necelých šest litrů a dostal přeplňování Twin-Turbo. Výsledkem byl ohromující výkon přes 650 koní a 880 Nm! Prostřednictvím třístupňové automatické převodovky byla poháněna kola zadní nápravy.

Podle dostupných informací zvládlo tohle auto sprint z 0 na 60 mph (97 km/h) za pouhé 4,2 sekundy a v rozletu ho zastavila až rychlost 354 km/h! Před více než 20 lety…

Vector W8 se vyráběl v letech 1990 až 1993 a při pohledu na jeho křivky v sobě nezapře jistou exkluzivitu a schopnosti supersportu. Na silnici se pohybovalo jen 17 kusů. A to je mimořádně nízké číslo. Kolik jich přežilo do dnešních dnů je otázkou.

Nicméně máte-li na svém účtě něco mezi 300 000 až 500 000 americkými dolary, můžete si jeden krásny červený (viz fotogalerie) Vector W8 pořídit. Už za pár dní, v pátek 15.srpna 2014, se bude tohle auto dražit v aukci aukčního domu RM Auctions.

Vector-W8-prodej-aukce-RM-Auctions-005

Nemohl jsem si odpustit podělit se s vámi také o video toho, jak takové auto vypadá při jízdě. Jak zní. Jak vypadá hra displejů palubní desky. A už jsem říkal, že je skvělé poslechnout si jak zní? :)

Přečtěte si také:  V Evropě se prodalo skoro o pětinu nových aut víc než před rokem. Největší nárůst hlásí Alfa Romeo, největší pokles Mitsubishi

Ačkoliv je tohle auto z videa také červené, není to není přímo ono auto z nabídky (to z přiloženého videa má výrobní číslo 002, z nabídky 003). Navíc dnes je prý toto konkrétní auto modré.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *