Svět se definitvně zbláznil, jinak to nevidím. Internetem posledních pár dní koluje soubor fotografií, na nichž je zachycena Škoda Fabia upravená do stylu tříkolky. Tak nějak jsme mysleli, že jde o nějaký žert, ale nejde. Protože řídít auto je sen mnoha mladých kluků už útlého dětství, vymyslela si německá firma Auto Ellenrieder vlastní přestavbu malých aut do právě podoby tříkolky, kterou díky tomu a díky přiškrcení výkonu mohou (v Německu) řídit mladí již od 16 let podobně jako třeba malou motorku nebo známý Aixam. Jejich počin se jmenuje ELLENATOR.

Tedy, abychom byli přesní, vlastně nejde o tříkolku, protože přestavba má pořád kola čtyři. Jen jsou posunuta na nápravě více doprotřed. Původní díry v blatnících jsou schovány speciálně vymyšleným krytem v barvě karoserie. Aby za volant mohli i mladí, musely proběhnout úpravy také pod kapotou. Tam se nově nachází buď litr nebo jedna dvojka, jejichž výkon je přiškrcen na pouhých 20 koní, přičemž maximální rychlost je omezena na 90 km/h.

Vzhledem k celkové konstrukci musela být snížena i pohotovostní hmotnost, která je pouhých 300 kilogramů. Společnost nabízí přestavbu asi nejoblíbenější trojice malých vozů, tedy SEAT Ibiza, Škoda Fabia a Volkswagen Polo.

Nemyslíme si, že tohle bude mít bůh ví jaký úspěch. Celá přestavba totiž vyjde zhruba na 5 tisíc € (cca 136 tisíc korun) a k tomu si připočtěte pořizovací cenu samotného auta. Navíc to vypadá vážně divně, tak si moc neumíme představit, že s tímhle nějaký mladík vyrazí na diskotéku za holkama. Vždyť se mu vysmějí…:)