Elektromobilita má své tvrdé odpůrce. Ničí dobíjecí stanice i nabíjená auta

Od Pavel Srp | Zdroj: youtube.com, twitter.com - Foto: Pavel Srp - 24. 5. 2021 6

Elektromobilita rozděluje motoristickou veřejnost na dvě skupiny – ta první ji obdivuje a miluje, ta druhá naopak nesnáší. A mezi těmito dvěma skupinami to při některých diskuzích opravdu vře. Jenže dochází i na činy, odpůrci elektromobility totiž ničí dobíjecí stanice.

Na twitteru se objevil příspěvek s fotkou zničené dobíjecí stanice, která je zacpaná mletým masem. U ní je potom text, že „přibližně 17 % všech poškození veřejných dobíjecích stanic v Německu připadá na vandalismus“. V Bavorsku přišli vandalové s opravdu nechytným způsobem znefunkčnění dobíjecích stanic. Začali do nich cpát mleté maso, které se díky své konzistenci dokáže protlačit i konektorů a zásuvek, které je tím pádem potřeba následně vyměnit.

Přečtěte si také:  Muži někdo postříkal jeho BMW srdíčky a nápisy "LOVE"

Dobíjecí stanice z fotky stojí na mnichovské ulici Marklandstrasse a nejde o první podobný případ v Německu. Pachatele se ovšem zatím nepodařilo dopadnout.

Vandalové se ale neomezují jen na ničení dobíjecích stanic, ale i na elektromobily. Nejednou se stalo, že nabíjecí kabel z auta vytrhnou.

Možná už jste viděli přibližně rok staré video Tesly Model 3, kdy její majitel zaparkoval v podzemních garážích a zapojil svoje auto k dobíjecímu stojanu. Vedle něj zastavilo jiné auto, z něhož vystoupili dva muži, a kabel se snažili z tesly vytrhnout. Když se jim to nepovedlo, začal do něj jeden z mužů kopat a pak přišel druhý a kopl přímo do auta. Když pak přišli další jejich spolucestující, sedli do auta a odjeli pryč.

Přečtěte si také:  Hyundai Motor Company otevřel svůj první výrobní závod v jihovýchodní Asii

Elektromobily Tesla ovšem mají tzv. Sentry Mode, který využívá kamery v okolí vozu k tomu, aby případné vandaly natočil. A to se povedlo i tentokrát, takže se na počínání mužů můžeme podívat.