Elektromobil Nissan LEAF konečně v České republice

Autor: Pavel Srp - 27. 4. 2013


Nissan LEAF je v prodeji pouze dva a půl roku, a i přes tuto krátkou dobu způsobil revoluci v našem smýšlení o budoucnosti přepravy. Jako první 100% elektromobil na světě sériově vyráběný jednou z největších automobilek dokázal světa, že doprava s nulovými emisemi není pouhým snem. Silnice po celém světě nyní brázdí více než 54 tisíc těchto vozů – tiše a bez jakýchkoli emisí.

I když je LEAF jedním z nejpokročilejších automobilů na trhu, jeho vývoj neustále pokračuje. Český trh se právě nyní dočká debutu tohoto vylepšeného modelu Nissanu LEAF. Došlo u něj k více než stovce změn – některé jsou zásadnější, jiné méně. Všechny ale přispívají k celkovému zdokonalení původního modelu. Nový LEAF nabízí delší dojezd, větší zavazadlový prostor, větší interiér spojený s maximálním komfortem pro cestující. Impuls k některým z těchto změn vzešel od současných vlastníků modelu LEAF, kteří tento vůz nadšeně uctívají zejména kvůli nulovým emisím.

Dalším faktorem byl posun k celosvětové výrobě. Původní model byl vyráběn pouze v Japonsku, ale nový LEAF, vzniká také v Severní Americe a v Evropě. Evropská výroba nového Nissanu LEAF byla zahájena koncem března 2013 v sunderlandském závodě společnosti ve Velké Británii.

Hlavní produktové změny:

  • Delší dojezd (až 199 km)
  • Rychlejší dobíjení pomocí 6,6kW nabíječky, což zkrátí dobu nutnou k nabití na polovinu
  • Lepší aerodynamické vlastnosti díky změně designu přední mřížky
  • Větší zavazadlový prostor díky motoru plně integrovanému s nabíječkou
  • Snížení hmotnosti v průměru o 32 kg
  • Podvozek přizpůsobený evropským silnicím
  • Nová sedadla zajišťující větší komfort a větší prostor v interiéru
  • Rozšířená škála barevných provedení

Nový LEAF bude k dostání ve třech stupních výbavy: Visia, Acenta a Tekna. Výbavy Acenta a Tekna jsou vybaveny komunikačním systémem Carwings, zatímco ve verzi Visia je k dispozici nový navigační systém NissanConnect 2.0. Protože v ČR zatím není systém Carwings dostupný, rozhodla se společnost NSCEE, že nový model LEAF uvede na trh ve verzi Visia a zahájení prodeje dalších verzí zváží později s přihlédnutím k poptávce ze strany zákazníků.

Cena základní verze Nissan Leaf Visia: 715 000 Kč vč. DPH

Výbava na přání:

  • Systém NissanConnect 2.0 s kamerou monitorující prostor za vozidlem, příplatek: 21 000 Kč
  • 6,6kW nabíječka, příplatek: 24 800 Kč

Datum zahájení prodeje spolu s upřesněním autorizovaného prodejce LEAF bude sděleno později. Předpokládáme zahájení prodejů od 1.7.2013.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru