Opel_Corsa-e_Rally- (6)

Elektricky do rallye? Ano, už tento víkend se představí Opel Corsa-e Rally

Autor: Tisková zpráva -   15. 10. 2019


Vývoj nového speciálu Opel Corsa-e Rally pokračuje podle plánu: Elektřinou poháněný závodní vůz pro rally právě prochází náročnými jízdními zkouškami v testovacím centru automobilky Opel v německém Dudenhofenu. Komplexní zkušební program musí zaručit, že elektromobil, jehož motor o výkonu 136 koní s točivým momentem 260 Nm napájí 50kWh baterie, bude perfektně připravený pro nasazení do připravovaného značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup.

ADAC Opel e-Rally Cup – první značkový rally-šampionát elektrických vozů – se rozjede už koncem léta 2020. Opel motorsport tým plánuje, že během sezony 2021 pojede nejméně 8 soutěží, především v rámci německého rallyového šampionátu DRM (Deutsche Rallye Meisterschaft). Definitivní plány chce Opel oznámit na blížící se Essen Motor Show (30. listopadu – 8. prosince 2019).

Opel Corsa-e Rally se představí již o blížícím se víkendu při finálovém podniku německého rallyového šampionátu, kterým je tradiční ADAC 3-Städte Rallye pořádaná 18. až 19. října v okolí dolnobavorského Freyungu. Prezentace ADAC Opel e-Rally Cupu pro závodní týmy je naplánovaná na pátek 18. října na 13:00 hodin, na 14:00 je pak připravena prezentace pro média. Elektrická soutěžní Corsa-e Rally bude vystavena v servisní zóně ve Freyungu po oba soutěžní dny. Na místě bude k dispozici Jörg Schrott, ředitel týmu Opel Motorsport, který bude připraven reagovat na dotazy týmů i novinářů.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *