#ElectrifyTheWorld: Our heritage is our future

#ElectrifyTheWorld: Naše dědictví je i naší budoucností

Autor: Tisková zpráva -   1. 8. 2017


Vize inteligentní mobility Nissan definuje úplně nově způsob, jakým poháníme, řídíme a začleňujeme vozy do našich životů. Nissan bude v sérii článků popisovat, co pro dosažení této vize dělá.

První epizoda popisuje historii elektrické mobility a Nissan slibuje, že se v ní ukáže, že špičkou v oblasti Inteligentní mobility je už více než 70 let a že náš postoj vyjádřený heslem #ElectrifyTheWorld není zase až tak nový, jak by se mohlo zdát.

Elektřina je největší hybnou silou na světě. Za 200 let změnila podobu světa, ve kterém žijeme, a také výrazně zlepšila kvalitu našeho života.

Svůj první elektromobil vyrobil Nissan už před 70 lety. Bylo to v druhé polovině 40. let 20. století a tehdejší Japonsko se potýkalo s ekonomickým propadem a omezenou mobilitou v důsledku zavedení poválečného přídělového systému na benzín.

Existoval však jeden zdroj energie, ke kterému měla tato země neomezený přístup – elektřina vyráběná z vodní energie. V takto ohromném a ještě nedotčeném zdroji spatřil Nissan skvělou příležitost, jak v celé zemi znovu vzkřísit mobilitu. V roce 1947 tedy Nissan představil svůj vůbec první elektromobil Tama. A od té doby ve výrobě nejmodernějších elektromobilů pokračuje.

ElectrifyTheWorld

6. září bude mít světovou premiéru nový Nissan LEAF, který už Nissan natáčí pro své reklamy a produktové video. S jeho špionážní fotkou přišel magazín Broom.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *