Dvojice Ferrari LaFerrari si užívá parádní jízdu s kouřem od kol – video

Od Pavel Srp | 22. 7. 2017


Ferrari LaFerrari je sportovní auto, a tak by se s ním také mělo jezdit. Člověk, který si na instagramu říká „powerslidelover“ to moc dobře ví a také se podle toho chová. S vzácnějším Ferrari LaFerrari Aperta si zatáčky dává efektním driftem.

Po tom, co nás powerslidelover potěšil pohledem na driftující Ferrari F40 a F50 v horách, nám tentokrát na instagramu servíruje další podobně adrenalinové video. Dvojice černých LaFerrari – jedno coupé a druhý roadster Aperta – si opěr vyjede na pěkně klikatou silničku a právě s Apertou tam hodí parádní řízený smyk. Je krásně vidět, kolik výkonu auto má, že vlastně stačí jen trochu přidat a zadek se krásně odstaví.

Aby také ne, když ho LaFerrari pohání kombinace 6,3litrového motoru V12 a elektromotoru. Výkon benzinového dvanáctiválce je 588 kW/800 koní a elektromotor se může pochlubit 163 koňmi. Celkový výkon auta tak dosahuje 708 kW/963 koní. Z 0 na 100 km/h tento roadster zrychlí za méně než tři sekundy, na 200 km/h to zvládne za 7,1 sekundy a z nuly na 300 km/h zrychlí za pouhých 15 sekund.

Na to, abyste podobné kousky dělali, musíte mít fakt velký koule a tenhle člověk je rozhodně má. Jsme zvědaví, s čím přijde příště… :)