Dvě sexy holky jezdí v DeLorean DMC-12 – video

Autor: Pavel Srp - 23. 8. 2014


DeLorean DMC-12 je auto, které v osmdesátých letech vypadalo, zejména díky svému „laku“, jako opravdové auto z budoucnosti. I to byl důvod, proč si zahrálo hlavní roli ve filmové sérii „Návrat do budoucnosti“.

To auto ale samo o sobě nebyl žádný velký sportovní zázrak. Ačkoliv vypadalo jako opravdový sporťák, omračujícími dynamickými schopnostmi neoplývalo. Onen „lak“ byl totiž těžký nerezový plech na laminátových dílech, díky čemuž byla celková hmotnost automobilu opravdu vysoká.

Pod kapotou se ukrýval motor V6 o objemu 2,8 litru, jehož výkon byl pouze 112 kW pro Evropu (respektive 97 kW pro USA). Díky tomu trvalo zrychlení z 0 na 100 km/h 8,6 sekundy a maximální rychlost byla 209 km/h. Na výběr byla pětistupňová manuální nebo třístupňová automatická převodovka.

První prototyp tohoto vozu se objevil už v březnu 1977, ale výroba začala až o čtyři roky později (v roce 1981) v továrně v Dunmurry v Severním Irsku. Z továrny vyjelo za dva roky (1981-1983) produkce nejen přibližně devět tisíc obyčejných DeLoreanů, ale také několik zcela neobvyklých kreací.

Video pochází ze zámoří a jde o DeLorean z prvního roku výroby (1981).

A pokud byste DeLorean chtěli vidět naživo, jeden postává v muzeu sportovních vozů v Lánech.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru