Důkaz, že na zábavný offroad den není potřeba utrácet peníze za drahá terénní auta

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Carwow - 27. 4. 2020


Mysleli jste si, že pro pořádné offoradové řádění je potřeba spolehlivá čtyřkolka, pořádné terénní pneumatiky a ideálně i uzávěrky diferenciálů? Vlastně se tak úplně nepletete, s takovou výbavou máte velkou šanci, že do terénu dojedete, užijete si ho a navíc i odjedete zpět domů. Pokud se ale chcete jen pobavit, neřešíte škody, máte odvahu a vedle sebe podobně smýšlející partu kamarádů, můžete do terénu vyrazit prakticky s čímkoliv. A video, které pro vás máme, vás o tom přesvědčí.

Na svědomí ho má Mat Watson z Carwow, který si se svými kamarády dal cíl: sehnat co možná nejobyčejnější auto a vyrazit s ním do ne úplně snadného terénu. Druh auta nebyl nijak omezen, dohoda ale zněla, že auto prostě musí být co možná nejlevnější a ideálně to nemá být žádný terénní speciál.

První jízda: Mitsubishi L200 a Pajero jsme vzali do terénu

A tak se také stalo. Za trojici aut, která pak dostala pořádně za uši, utratili prý méně než 600 liber, tedy 18 600 korun. Neřešili technický stav nebo najeté kilometry. Auto prostě jen muselo jezdit a ideálně také držet pohromadě. Prvním takovým autem je v případě videa Peugeot 206, druhým Ford Focus a třetím Honda Civic.

Každé z aut mělo standardní silniční pneumatiky, nutno říct, že řádně ojeté, ani jedno nebylo kvůli terénu nijak přizvednuto, žádné nemělo naviják a už vůbec ne šnorchl. Přesto se s ním jejich řidiči pustili do bahna, do vody a na zaprášené cesty. A rozhodně ani jedno z aut nešetřili! Ostatně, u takových „pekáčů“ je jedno, když se občas opřete o nárazník nebo někde zapomenete třeba kus karoserie.

Upřímně nás to video baví! A vlastně je to celkem dobrý nápad na to, jak strávit volné odpoledne, co myslíte?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek