Dubajská policie pořídila raritní Aston Martin One-77 Q-series!

Autor: Pavel Srp -   6. 5. 2013


Vedení dubajské policie se muselo zbláznit, protože jinak už to není možné. Ve svém vozovém parku mají Lamborghini Aventador, Ferrari FF a nedávno připravovali další: Mercedes-Benz SLS AMG a Bentley Continental GT. Jenže teď ukázali ještě jedno další auto, které by jako dalšího zástupce policejní flotily netipl původně asi nikdo. Nejnovějším přírůstkem je exkluzivní Aston Martin One-77!!!

Nebyla by to Dubaj, kdyby ani toto auto nebylo ještě navíc něčím speciální. Tento konkrétní kus je speciální verze Q-series, jejíž výroba byla omezena na pouhých 7 kusů (!) a toto je poslední vyrobený. Od podzimu loňského roku byl na prodej u místního prodejce supersportovních vozů Al Ain Class Motors (dokonce je stále v nabídce).

Q-series ponechává standartní motor, kterým je obrovský dvanáctivalec do V o objemu 7,3 litru s výkonu 559 kW/760 koní a se 750 Nm točivého momentu. Díky tomu zvládne tahle střela sprint z klidu na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy a maximální rychlost je až 357 km/h.

Q-Series oproti obyčejnému One-77 přidává několik designových odlišení exteriéru i interiéru. Interiér vozu je čalouněný tou nejkvalitnější červenou kůži doplněnou o díly čalouněné černým semišem. To vše je doplněno o karbonové výplně dveří, středový panel i tunel nebo přístrojovou desku.

Co si do svých řad pořídí dubajská policie příště? Bugatti Veyron???

-PS-

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *