U Dubajské policie bylo dlouho ticho po pěšině, naposledy do flotily přidali Lexus RC F začátkem února. Dnes ale přišla další zpráva, do její flotily přibylo hybridní BMW i8.

BMW i8 pohání přeplňovaný benzínový tříválec a dvojice elektromotorů. Výkon vzadu umístěného benzínového motoru o objemu 1,5 litru pohánějícího kola zadní nápravy je 231 koní. Tomu pomáhá vpředu umístěný a přední kola pohánějící elektromotor o výkonu 96 kW/131 koní. BMW i8 se tak může stát autem s pohonem všech čtyř kol (bez mechanického spojení obou náprav) s celkovým výkonem 362 koní a točivým momentem 570 Nm.

BMW i8 se tak postaví po boku takových aut, jako jsou Bugatti Veyron, Brabus B63S – 700, Ford Mustang, BMW M6 Gran Coupé, Mercedes-Benz SLS AMG, Chevrolet Camaro SS, raritní Aston Martin One-77 Q-series, Ferrari FF, Lamborghini Aventador, McLaren MP4-12C, ale i další. Dubajští policisté však tahle auta používají k tomu, aby se s lidmi zkamarádili, nikoliv k akci.

Po vzoru ‚dubajského úspěchu‘ se podobná auta dostávají do policejních flotil stále častěji, vzpomeňte si třeba na italské Lamborghini Huracán, v Polsku Porsche 911, v Austrálii Porsche 911 a Porsche Panamera, Bugatti Veyron v Nizozemí či McLaren MP4-12C Spider nebo Ariel Atom v Británii a podobně.