festival-automobile-ds-e-tense

Značka DS se v termínu 31. 1. – 2. 2. 2019 zúčastní v Paříži 34. ročníku výstavy Festival Automobile International věnované designu automobilů.

Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vůz DS X E-Tense ztělesňující vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035. Vedle bude v předpremiéře vystaveno i nové SUV DS 3 Crossback v Hi Tech stylu, které bude za několik měsíců k dispozici v exkluzivní síti DS.

Prestižní prostor Invalidovny poslouží rovněž k prezentaci vozu DS 7 Crossback. První DS druhé generace bude k dispozici i na vyzkoušení na krátké trati v centru Paříže, což je nejlepší způsob, jak může veřejnost posoudit jeho špičkové technologie a eleganci dovedenou do nejmenšího detailu.

Pro milovníky adrenalinu a motorsportu je určen vůz DS E-Tense FE19, formule E stáje DS Techeetah.

34. ročník výstavy Festival Automobile International se opět koná v prestižním prostoru pařížské Invalidovny v centru města, a to od 31. ledna do 3. února 2019. Toto mimořádné historické místo bude hostit Fashion Week Automobile, na němž se sjedou výjimečné vozy, aby potěšily malé i velké milovníky krásných karoserií.

Návštěvníci se při této příležitosti budou moci přenést do roku 2035 a prohlédnout si nesmírně elegantní vůz DS X E-Tense, dream car, který je dílem týmů společnosti DS Automobiles.

Hold bude vzdán i modelům DS nové generace: v předpremiéře se představí DS 3 Crossback a vůz DS 7 Crossback bude jak vystaven, tak nabízen ke zkušební jízdě.
Na návštěvníky čeká rovněž 100% elektrický monopost DS E-Tense FE19, který v letošní sezóně nasadila stáj DS Techeetah do mistrovství světa ABB FIA Formule E.

DS X E-Tense, náš sen pro rok 2035

Vůz DS X E-Tense ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035, budoucnosti, v níž se snoubí technologie s poezií. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Představovali si, jak by chtěli zákazníci žít a prožívat radost z jízdy ve voze DS v roce 2035.

DS X E-Tense má elektrický pohon, který vyvinula DS Performance, divize věnující se v rámci značky DS automobilovému sportu. V interiéru je patrná inspirace francouzskými módními salony, a to například na proplétané kůži, která je dílem sedlářských mistrů DS, nebo na technice využívající peří, kterou vyvinula firma Maison Lemarié. Hodinářská firma BRM zase dodala virtuální hodiny a značka Focal audiovýbavu.

Přečtěte si také:  DS 4 se představuje. I tentokrát značka zaujme designem

Jde o duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm intenzivní radost z řízení se silným motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení.

Kokpit se zleva otevírá dveřmi ve tvaru krovky, v nichž se proplétá karbon a kůže. Velké sedadlo ve tvaru pyramidy se přizpůsobuje tvaru těla řidiče. Na volantu před řidičem, který je symbolem automobilové vášně, byla použita kůže, dřevo a kov. Je dostatečně pevný, aby dokázal odolat namáhání při řízení. Anilínová dvoubarevná kůže je v odstínech modrá Millenium a námořnická modř a její provedení podtrhuje perlové prošití. Velká pozornost byla věnována i pedálovému ústrojí. Všechny detaily přispívají k intenzivním pocitům řidiče v kokpitu, který pocítí nával adrenalinu ještě před samotným nastartováním.

Na pravé straně vládne jiná atmosféra. Z řidiče se po nasednutí dveřmi ve tvaru motýlího křídla stává pasažér, který může být v autě sám, nebo s kamarádem. Asymetrie vozu přináší nové objemy pod průhlednou skleněnou kapslí. Pasažér se usadí do pohodlné schránky uprostřed velkého sedadla s masážní funkcí ve tvaru ptačího křídla s měkkým límcem v horní části. Zážitek ze samočinného řízení je mimořádný. K plynulosti linií v kokpitu přispívá absence obrazovek. Displeje nahrazují prosklené plochy. Díky skleněné podlaze je možné sledovat silnici pod vozem.

DS 3 Crossback, ikona hi-tech stylu

DS 3 Crossback je druhým modelem DS druhé generace a ikonou Hi Tech stylu, který v sobě spojuje nevídané technologie a jedinečnou eleganci.

DS 3 Crossback je určen do města i na cesty a používá pozoruhodné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, kliky dveří, které jsou schované v karosérii a automaticky se vysouvají v případě potřeby, zcela zdigitalizované místo řidiče…

Avantgardní pojetí, které doplňuje bohatá výbava a mnoho bezpečnostních prvků i podpůrných prvků řízení, příjemný komfort a bezprecedentní akustika.

DS 3 Crossback přináší širokou nabídku personalizace: 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 odstíny střechy, 5 stylů interiéru: DS Montmartre, DS Bastila, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opera a v limitované edici při uvedení na trh také la Première.

Každý si může upravit vůz DS 3 Crossback podle sebe: v nabídce je čalounění z tlačené kůže nebo z kůže Nappa s plným lícem, proplétaná tkanina či Alcantara, volant celý obšitý plnohodnotnou kůží, kovové dekorativní prvky s gilošováním s motivem „Clous de Paris“…

Přečtěte si také:  Největším přihlašovatelem patentů ve Francii je koncern Stellantis

DS 3 Crossback a jeho limitovaná verze DS Crossback La Première se ve světové premiéře představily na pařížském autosalonu 2018 a nyní jsou k dispozici k prodeji a do exkluzivní sítě DS se dostanou na jaře letošního roku.

DS 7 Crossback, inovace a know-how by Paris

Vůz DS 7 Crossback je prvním DS druhé generace, který díky svému charismatickému designu, špičkovým technologiím, eleganci i v tom nejmenším detailu a komfortu, z něhož vyzařuje dynamický klid, ztělesňuje ambice značky, tedy nabídku inovací a francouzského know-how zajišťujícího luxus v automobilovém světě.

Smyslný a propracovaný tvar, dvacetipalcová kola a dlouhá žebrovaná kapota dodávají vozu DS 7 Crossback veškeré atributy SUV. Z přední vertikální a reprezentativní masky vyzařuje noblesa, výkonnost a charisma vozu.

Světelný podpis, který je základem avantgardního stylu DS, se přímo inspiroval od koncepčního vozu DS E-Tense. Pohyblivé moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, které působí jako klenoty, jsou krásné a současně velice výkonné. Dalším rozlišovacím prvkem jsou zadní světla s plochou svítících šupin vytvářející jedinečný efekt hloubky.

Interiér vozu DS 7 Crossback je moderní a elegantní a díky nabídce pěti stylů čili Inspirations dokáže uspokojit vkus i chutě každého zájemce. Pojmenování čtyř z těchto stylů odkazuje na Paříž, kolébku značky DS – DS Bastila, Rivoli, Faubourg a Opera, pátý na svět závodů a sportu – DS Performance Line. Každý detail, každý ušlechtilý materiál těchto Inspirations ctí řemeslnou tradici a byl důkladně vybrán a zpracován za účelem vytvoření jedinečné atmosféry.

DS 7 Crossback nabízí nejen jedinečný design, ale také výrazné technologie a inovace, které jsou v této kategorii zcela exkluzivní, jako například DS Connected Pilot otevírající cestu k samočinnému řízení, DS Active Scan Suspension, tedy odpružení DS 21. století, nebo systém DS Night Vision, který zaručuje mimořádně kvalitní vidění ve tmě.

Při příležitosti 34. ročníku výstavy Festival Automobile International bude vůz DS 7 Crossback k dispozici pro vyzkoušení, a to hned ve dvou exemplářích se stylem interiéru DS Opera, jeden s motorem BlueHDi 180 a automatickou převodovkou a druhý s motorem PureTech 225 a automatickou převodovkou.

Test DS 7 Crossback 2.0 BlueHDI 180 8AT

DS E-Tense FE19, Formule E stáje DS Techeetah

DS Automobiles je jedinou francouzskou značkou, která je oficiálně zastoupena na závodech FIA nové generace, jichž se účastní 100% elektrické monoposty. Vůz DS E-Tense FE19, který vznikl v rukách týmů divize DS Performance, se účastní mistrovství ABB FIA Formule E 2018/19 jako zástupce stáje DS Techeetah.

Přečtěte si také:  Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2021 se nebude konat v květnu. Termín byl posunut na říjen

Vůz DS E-Tense FE19, který řídí Jean-Éric Vergne, mistr světa ve Formuli E 2017/18, a jeho týmový kolega André Lotterer, je vybaven novým motorem o výkonu 250 kW (338 k), který vyvinuli inženýři divize DS Performance.

Použité technologie již svou účinnost prokázaly pěti vítězstvími a osmnácti pódiovými umístěními, kterých vůz dosáhl v předchozích třech sezónách na čtyřech kontinentech světa.

Díky znalostem a dovednostem, které značka DS Automobiles získává v závodech, je schopná od roku 2019 nabízet řadu plně elektrifikovaných vozů: hybridní vysoce výkonný DS 7 Crossback E-Tense 4×4 a 100 % elektrický DS 3 Crossback E-Tense.