DS Automobiles zahajuje v ČR prodej nového DS 4 a DS 4 Crossback – foto + video

Autor: Tisková zpráva -   2. 11. 2015


Nový DS 4 nabízí jedinečnou stavbu, plynulé, propracované a elegantní linie s chromovanými prvky na karoserii (maska chladiče a přední i zadní nárazník, boční lišty, lišta kolem oken,…). DS 4 nabízí pevnější postoj, k němuž přispívají velká kola pozoruhodného stylu zasazená ve 4 rozích (diamantový výbrus), takže má veškeré atributy prémiového hatchbacku a je příslibem zážitků a radosti z řízení.

Typickým rysem všech vozů DS je možnost úprav na míru. Bylo tomu tak u DS 3 a nyní se nabídka u nové DS 4 ještě rozšiřuje. Na výběr jsou 4 odstíny střechy a spojleru (černá Perla Nera, Whisper, modrá Virtuel, oranžová Tourmaline) a možnost kombinovat je s příslušnými ozdobnými prvky: zpětnými zrcátky a středy kol. Nový DS 4 tak zavádí nový přístup k dvoubarevnosti. Jde o 38 možných kombinací barev střechy a odstínů karoserie (4 nové barvy: modrá Encre, oranžová Tourmaline, šedá Artense a červená Rubis). Zákazník tak může díky této nové nabídce, která je ve světě prémiových kompaktních hatchbacků zcela ojedinělá, vytvořit svůj vlastní vůz a přizpůsobit si ho své osobnosti a svému stylu.

DS 4 Crossback: multifunkční a expresivní elegantní rváč

Vůz DS 4 Crossback je multifunkční svou koncepcí a designem. Je určen pro zákazníky, kteří hledají příslib dobrodružství ve městě i mimo něj. Svůj statut elegantního „rváče“ potvrzuje řadou výrazných stylistických prvků, jako je o 30 mm vyšší světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol, černý přední a zadní spojler, specifický šedý střešní nosič, panoramatický výhled směrem nahoru (45°), černá vnější zrcátka, zvláštní prahy dveří, koberečky. DS 4 Crossback představuje svými expresivními zářivými odstíny (oranžová Tourmaline) alternativu ke klasickým hatcbackům segmentu.

AVANTGARDNÍ DESIGN

„DS je především silueta, velmi osobité jedinečné proporce. Pro novou DS 4 jsme zvolili široký nízký tvar, pro DS 4 Crossback siluetu elegantního rváče. Tyto dvě novinky zůstávají věrné našemu cíli nabízet zcela nový úchvatný zážitek,“ uvedl ředitel pro design DS Thierry Metroz.

Přední strana s maskou chladiče DS Wings a světelný podpis DS LED VISION

Tato nová maska převzatá od koncepčního vozu Numéro 9 se po DS4 objevuje i u nového DS 4.

Tvoří ji vertikální maska chladiče se znakem DS – DS Wings, což je připomínka původního vozu DS. Maska chladiče je šestiúhelníková, má jedinečný propracovaný grafický vzhled. Je obkroužená chromovanou lištou, která podtrhuje její eleganci a pokračuje až dovnitř světlometů.

a nové světlomety. DS 4 nabízí stejně jako DS 3 a DS 5 nový světelný podpis značky pojmenovaný DS LED VISION. Světlomety spojují LED a xenonovou technologii (35 W, směrový modul) s novými LED směrovkami s posuvem světla. Díky těmto světlometům, které jsou zasazené do karoserie jako drahokamy, je přední strana dobře rozeznatelná a současně nabízejí kvalitu osvětlení (51 % silnější světelný paprsek u potkávacích světel). Přední strana tak s LED mlhovkami s funkcí přisvícení do zatáček používá celkem 84 LED modulů.

A aby dokázal zákazník odlišit DS 4 Crossback, je vůz opatřen specifickým předním nárazníkem s černým spodním pásem a lištou, která zdůrazňuje jeho „elegantní rvavý“ charakter, zatímco u hatchbacku je tento pás v barvě karoserie a lišta je chromová.

Pozoruhodný, elegantní, jedinečný styl…

Nový DS 4 je svými propracovanými tvary a výraznými grafickými prvky nositelem veškerých stylistických atributů vozů DS.

Z profilu mají oba tvary pod bočními okny chromovanou lištu, střecha je protáhlá a končí spojlerem. Zadní strana je hutná a vypracovaná, ale současně elegantní a jedinečná. Tento unikátní styl je zdůrazněn světelnými lištami, které podtrhují přední i zadní světla.

Přečtěte si také:  BMW M představilo svůj první čistokrevný model. XM má plug-in hybrid s V8 a 653 koní. Chystá se i verze se 748 koňmi

VÝRAZNĚ TECHNOLOGICKÝ VŮZ

„Nový DS 4 a DS 4 Crossback v sobě spojují to nejlepší z technologií DS. Výsledem jsou dvě auta, dvě nové DSky s velmi výraznou osobností a úrovní výbavy, která je obecně vyhrazená vyšším segmentům, s účinnými motory – s příkladnou spotřebou a emisemi – a ultramoderní nabídkou služeb mobilního připojení. Tvar Crossbacku udiví a okouzlí a nový DS 4 bude skutečnou alternativou tradičních prémiových vozů,“ komentoval produktový a vývojový ředitel značky DS Eric Apode.

Vůz se stále širšími možnostmi mobilního připojení

Velká novinka, která se u vozu DS 4 jako u první DS (a u prvního vozu skupiny PSA) objevuje, je protokol CarPlay®, který je kompatibilní s nejnovějšími telefony Apple iPhone.

Díky novému 7“ dotykovému barevnému displeji a posledním novinkám skupiny PSA v oblasti HMI (Human-Computer Interaction) je řízení vozu DS 4 stále více high tech. Tento displej poslední generace nabízí snadnější přístup ke všem funkcím vozu (o 12 tlačítek méně na středovém panelu) a umožňuje především používat funkci New Mirror Screen, tedy replikaci chytrého telefonu (Android a iOS) na displeji přístrojové desky. Zákazník může některé tyto aplikace využívat kdykoliv, a to zcela bezpečně. DS například nabízí možnost psát SMS hlasovým ovládáním.

Všechny modely DS nyní umožňují připojení, což je důkaz toho, že vozy DS jsou výrazně technologické.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou stejně jako všechny vozy v nabídce vybaveny systémem DS Connect Box:

  • paket SOS & Assistance: moderní systém, který umožňuje automatické nouzové a asistenční volání s lokalizací vozu, který umožňuje vyslat v případě problému příslušné složky záchranného systému,
  • paket Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní zásahy, které je nutné provést) a rady k ekologickému řízení na základě technických informací, které vůz vysílá,
  • paket Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,
  • paket Tracking: v případě krádeže se zeměpisná poloha vozu předává policii.

Bohatá výbava pro větší bezpečnost i komfort

Technologie se netýká jen nových služeb mobilního připojení MirrorLink a Carplay®, ale také další výbavy, která je u nového DS 4 k dispozici. Jde o zpětnou parkovací kameru a hands-free přístup a startování, které se objevují vedle systému sledování mrtvého úhlu a systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu pro větší komfort a hlavně bezpečnost. Na druhou stranu nabízí sedadlo řidiče i spolujezdce masážní funkci, což je v tomto segmentu trhu jedinečné, u sedadel ve verzi Bracelet je použita semianilínová kůže, palubní deska je celá potažena kůží Nappa… díky tomu všemu se z každé cesty stává opravdu radostná událost.

Připomenout se musí i odkaz na původní DS a její otáčivé světlomety – xenonové světlomety nového DS 4 jsou otáčivé, LED směrovky jsou opatřeny posuvem světla (nevídaný prvek v tomto segmentu), LED mlhovky mají funkci přisvícení do zatáček. Většina těchto prvků výbavy je k dispozici již v základní výbavě, a to jak u verze hatchback, tak crossback.

Stále výkonnější motory

Nový DS 4 bude uveden na trh v říjnu se šesti přeplňovanými motory, jejichž emise činí 97 až 138 g CO2/km: tři benzínové motory PureTech a dva motory THP a tři motory BlueHDi. DS 4 Crossback bude vybaven čtyřmi motory: dvěma benzínovými a dvěma dieselovými. Výkon se s touto nabídkou motorů zvyšuje a činí nyní 120 až 210 k, točivý moment vzrostl z 230 na 100 Nm a spotřeba ve smíšeném režimu se výrazně snížila (z 3,7 na 5,9 l/100 km). Výsledek: DS 4 a DS 4 Crossback jsou na nejlepším úrovni segmentu.

Přečtěte si také:  Škoda si zaregistrovala jména pro své nové modely. Mají na konci Q a znějí zvláštně

PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Řada PureTech (benzínové tříválcové motory) – která v červnu získala mezinárodní ocenění Motor roku – se rozšířila o verzi s přeplňováním, PureTech 130 S&S. Tento nový motor, pro který je charakteristický vysoký točivý moment, který je k dispozici od nízkých otáček, a příjemné řízení u širokého rozsahu užití, přináší elán a dynamiku.
U nové DS 4 činí výkon 96 kW (131 k) při 5 500 ot/min (tj. +9 % oproti předchozímu motoru VTi 120) a maximální točivý moment 230 Nm (tj. + 44 % oproti motoru VTi 120, od 1 750 ot/min, namísto 4 250 ot/min).

Motor PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou snižuje spotřebu paliva o 21 % a stejně tak emise CO2. Nový DS 4 a DS 4 Crossback Pure Tech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou dosahují tak u 16’’ pneumatik vykazuje spotřebu paliva 4,9 l/100 km a emise 112 g CO2/km.

THP 165 S&S EAT6 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6

DS 4 s motorem THP 165 S&S a novou automatickou šestistupňovou převodovkou (rychlejší řazení rychlostí, příjemnější řízení, snížení vnitřního tření atd.) nabízí vynikající výkony: spotřeba paliva 5,5 l / 100 km (úspora o 29 % oproti THP 160), emise C02 nižší než 130 g/km, točivý moment 240 Nm.

Tento motor s maximálním vstřikovacím tlakem 200 bar a technologií Stop&Start (se zesíleným startérem) dosahuje výkonu 121 kW (165 k) při 6000/min. Maximální točivý moment 240 Nm od 1400/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné.

THP 210 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Nový DS 4 bude prvním vozem DS s motorem THP 210 S&S. Maximální výkon tohoto motoru je 155 kW (210 k) při 6 000 ot/min. Dosažený maximální točivý moment je 285 Nm od 1 750 ot/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné. Spotřeba ve smíšeném režimu je 5,9 l / 100 km, emise činí 138 g CO2/km.

Tento výkonný motor, který se exkluzivně objevuje u hatchbacku, se dokonale hodí k jeho dynamické a elegantní siluetě.

Z hlediska dieselových motorů je v nabídce pochopitelně poslední generace dieselových motorů nazvaná BlueHDi.
Tyto motory jsou vysoce výkonné a jejich spotřeba paliva emise CO2 jsou na velmi nízké úrovni. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky práci realizované na samotném motoru (zlepšení účinnosti, povrch typu Diamond Like Carbon, omezení mechanických ztrát,…) a díky inovativnímu a účinnému výfukovému potrubí.

Inovativní a jedinečná stránka tohoto výfukového potrubí tkví v přesném uspořádání technologií: modul SCR (Selective Catalytic Reduction) umístěný před filtr pevných částic s aditivem je jediný systém, který dokáže až o 90 % omezit emise NOx a současně snížit až o 4 % emise CO2.

BlueHDi 120 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou EAT6

Motor spojený buď s manuální, nebo novou automatickou šestistupňovou převodovkou dosahuje slibných výsledků: spotřeba ve smíšeném režimu 3,7 l / 100 km a 97 g CO2/km u manuální převodovky a 3,8 l / 100 km a 99 g CO2/km u automatické převodovky EAT6, točivý moment 300 Nm. Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou tak mezi konkurenty jasným příkladem.

BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

U motoru BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou došlo ke zvýšení točivého momentu o 50 Nm, výkonu o 25 k a emise CO2 a spotřeba paliva se snížily o více než 20 % (oproti motoru HDi 135).

Přečtěte si také:  Citroën BX slaví 40. výročí. Představen byl 23. září 1982 přímo pod Eiffelovou věží

Výsledek: čísla, která hovoří sama za sebe: spotřeba ve smíšeném režimu 3,8 l/100 km, emise 97 g CO2 /km a točivý moment 370 Nm. Z těchto tří kritérií je tak nový DS 4 BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou referencí u výkonu, točivého momentu a emisí CO2. Zejména jeho točivý moment je o 20 až 70 Nm vyšší než u hlavních konkurentů. Připomeňme, že tento motor bude k dispozici jen u hatchbacku.

BlueHDi 180 S&S s automatickou převodovkou EAT6

Dalším dieselovým motorem je BlueHDi 180 S&S EAT6. Tento motor s novou automatickou šestistupňovou převodovkou (EAT6) nabízí zákazníkům vynikající výkony a energetickou úspornost: 4,3 l / 100 km, emise CO2 113 g / km a točivý moment 400 Nm, což je o 50 Nm lepší točivý moment než hlavní konkurenční vozy. Jde o nejlepší točivý moment ve své kategorii pro zaručenou radost z řízení, ať u nového DS4, nebo u vozu DS 4 Crossback!

ELEGANCE A PÉČE O DETAIL, KLÍČOVÉ HODNOTY ZNAČKY

Klíčová slova vystihující DS jsou elegance a smysl pro detail, ať už u exteriéru, či interiéru. A to platí i pro nové DS 4 a DS 4 Crossback.

Smysl pro detail se projevuje použitím ušlechtilých materiálů, které jsou zpracovány exkluzivním a jedinečným způsobem, příkladem jsou kožená sedadla ve verzi „Bracelet de montre“.

DS 4 nabízí tři typy kůže, především kůži Nappa a semianilínovou kůži, která patří k nejkrásnějším na světě a v automobilech se používá jen zřídkakdy. U nového DS 4 je péče o detail dotažená do extrému, kdy se ručně šitá kůže Nappa objevuje i na celé palubní desce či předních i zadních dveřních panelech. Potažení palubní desky si kvůli jejím konkávním a konvexním tvarům vyžaduje 8 hodin ruční práce čalouníka.

Další příklad luxusu francouzského stylu je nabídka dvou různých odstínů u nového DS 4 (střecha a karoserie). Jde o jedinečnou nabídku v segmentu prémiových hatchbacků. Toto speciální lakování si vyžaduje práci týmu expertů, kteří DS 4 upravují ručně na míru zákazníkům.

DYNAMICKÉ A POHODOVÉ CHOVÁNÍ

Vývoj výšky karoserie si vyžádal specifické nastavení podvozku a řízení u obou tvarů vozu, aby se posílily jízdní vlastnosti vozu, které jsou u DS 4 jednotně uznávány, zejména z hlediska kompromisu mezi komfortem a chováním vozu.

Nový DS 4 má snížené těžiště, takže je mrštnější a stabilnější. Vůz poskytuje radost a zážitky z pohodového řízení.
Světlá výška u vozu DS 4 Crossback se zvýšila o 30 mm, a vůz tak nabízí vyšší polohu při řízení, takže řidič lépe ovládá silnici a dokáže se vypořádat s různými typy terénu.

Technologie Intelligent Traction Control, která je k dispozici u obou tvarů vozu, představuje podpůrný prvek řízení, který při nízké přilnavosti optimalizuje řízení prokluzu předních kol. To umožňuje zlepšit „start“ zejména na zasněžených silnicích a zlepšuje mobilitu při výjezdu ze zatáček. Systém Intelligent Traction Control je obzvlášť vhodný pro vůz DS 4 Crossback, protože posiluje jeho rvavý charakter a optimalizuje jízdní vlastnosti na povrchu s nízkou přilnavostí.

V číslech:

  • 115 000 prodaných vozů DS 4
  • 6 motorů s přeplňováním při uvedení nové DS 4 na trh, s emisemi od 97 do 138 g CO2/km
  • Rozměry: délka 428 cm, šířka 181 cm, výška 150 cm u nové DS 4 a 154 cm u vozu DS 4 Crossback
  • Objem zavazadlového prostoru více než 359 litrů
  • 9 odstínů karoserie, z toho 4 nové a 38 kombinací karoserie/střecha u nové DS 4
  • 84 LED na přední masce

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *