Avantgardní styl, dynamické chování, elegance a péče o detail, hi-tech technologie… nová DS 5 má veškeré atributy současných i budoucích vozů DS. DS 5 je prvním vozem samostatné značky DS a její vlajkovou lodí. Vůz dostal novou přední masku a další nové prvky, které z něj dělají pravou „dé-esku“!

Mezi novinky, které se u nové DS 5 objevují vedle prvků, jež proslavily jeho předchůdkyni, jako je nezařaditelný tvar, design exteriéru a nevšední interiér (elegance do posledního detailu a místo řidiče ve stylu kokpitu letadla), patří svislá a propracovaná maska chladiče, na které je hrdě umístěno logo DS. Cílem autorů masky chladiče DS Wings šestiúhelníkového tvaru bylo zaujmout na první pohled jedinečným propracovaným grafickým designem. Chromem orámovaná maska – což ještě více zdůrazňuje její eleganci – je prodloužena 2 světelnými lištami uvnitř světlometů.

Nová DS 5 nabízí stejně jako vozy DS 3 a DS 3 Cabrio nový světelný podpis značky s novými světlomety využívajícími technologii LED, xenonovou technologii a nové směrovky s posuvem světla. Tyto světlomety pečlivě zasazené do přední masky výrazně přispívají k její identitě a současně nabízí kvalitu osvětlení a jsou především zosobněním elegance a péče o detail značky DS! Tyto světlomety, které se poprvé objevily v červenci loňského roku u vozu DS3, se budou používat u všech vozů DS.

S čelní partií ladí avantgardní styl vozu. Tvar nové DS 5 je snadno rozeznatelný jak zepředu, tak z boku či zezadu.
Z boku upoutá prvek, který dotváří styl exteriéru: chromovaná protáhlá lišta sahající od špiček světlometů po přední boční okna. Při pohledu zezadu posiluje tvar nové DS 5 široký rozchod mezi koly a dále dva vývody výfuku zabudované do zadního nárazníku. Ke zdůraznění zádi přispívá i světelný podpis tvořený šesti světelnými lištami.

Kabina nové DS 5 připomíná svět letectví. Nejtypičtějším prvkem je strop kokpitu, rozdělený do tří světelných šachet, které ve voze ve dne i v noci vytváří nevídanou a osobitou atmosféru. Místo řidiče bylo zkoncipováno tak, aby ho skutečně obklopovalo, hlavní ovladače jsou soustředěny na dvou středových konzolách, jedné nízké a jedné ve stropě. Ovladače se inspirovaly od letadel, mají tvar tlačítek, koleček a specifických přepínačů.

Přečtěte si také:  Citroën C4 Cactus C-Series je speciální edice s lepší výbavou za zvýhodněnou cenu

Zážitek z řízení na úrovni hi-tech pokračuje i díky barevnému dotykovému displeji, který se u nové DS 5 objevuje poprvé. Tento nový systém nabízí snadný přístup ke všem funkcím vozu (od navigace po hudbu) a zjednodušuje ergonomii kabiny (například na středové konzole je o 12 tlačítek méně).

Tento displej poslední generace nabízí i funkci New Mirror Screen, tedy možnost duplikace displeje chytrého telefonu pro snadné a bezpečné používání jeho aplikací.

Pro zajištění bezpečnosti a klidu využívá Nová DS 5 i nabídku DS Connect Box s paketem SOS & Assistance, což je průkopnický systém umožňující automatické nouzové a asistenční volání s lokalizací vozu. Systém v případě potřeby vysílá na místo příslušné složky záchranného systému. Do dnešního dne jezdí po Evropě již více než 230 000 vozů DS vybavených touto funkcí.

Nová DS 5 je vybavena nejnovějšími motory skupiny PSA. Všechny motory, ať už dieselové, či benzínové, jsou výkonné (120–210 koní) a šetrné k životnímu prostředí (3,8 l/100 km a 4,3 l/100 km v případě dieselových motorů). Nesmíme také zapomenout na motor Hybride 4×4: jeho emise činí 90 g CO2/km a spotřeba ve smíšeném režimu 3,5 l/100 km. Díky těmto výkonům se nová DS 5 dostává na úroveň nejlepších vozů prémiového segmentu.

Zákazník bude mít ihned po zahájení prodeje na výběr pět silných motorů splňujících emisní normu Euro 6, s točivým momentem od 240 po 400 Nm. Nabídku na konci roku 2015 obohatí motor o výkonu 210 koní: THP 210 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou.

Na silnicích se ve voze DS 5 snoubí dynamika a pohoda. Vývojem prošel od svého uvedení na trh nápravový systém, který tak zajišťuje lepší komfort. Tlumiče byly opatřeny technologií PLV (Preloaded linear valve) umožňující lepší plynulost a lineárnost přenosu sil v tlumiči. Současně došlo k navýšení dosahu jejich pohybu. Nová DS 5 tak dokáže lépe utlumit nedokonalosti vozovky, snižovat otřesy a tím potlačovat otřesy.

Faceliftovaný DS 5 se představí za pár týdnů na autosalonu v Ženevě.