DS 3 Esprit de Voyage

DS 3 se představuje ve verzi Esprit de Voyage. „Kolekce prodchnutá elegancí,“ říká o ní značka

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: DS Automobiles -  22. 9. 2023


Francouzská značka DS Automobiles představuje exkluzivní edici svého modelu DS 3 Esprit de Voyage. Podle ní je to „kolekce prodchnutá elegancí“ a nabízet se bude se třemi pohonnými jednotkami.

DS 3 Esprit de Voyage má světlý interiér, v němž velkou část tvoří kůže Nappa v šedém odstínu Galet na palubní desce, doplněná vyraženým nápisem Esprit de Voyage. Tento design symbolizuje ambice značky DS Automobiles vyzařovat své know-how z Paříže do okolního světa. Zobrazení mapy Evropy je vykresleno paprsky soustředěnými kolem motivu Clou de Paris symbolizujícího místo, kde tato kolekce vznikla: designové studio DS DESIGN STUDIO PARIS.

Na sedadlech se kombinuje látka Luxembourg s kůží Nappa v odstínu Šedá Galet. V rámci příplatkové výbavy mohou být sedadla potažena zrnitou kůží v odstínu Černá Basalte.

Přečtěte si také:  Audi Perfection: Audi A4 a A5 s vylepšeným designem a bohatou výbavou koupíte jen lehce přes milion

Na prazích předních dveří je rovněž umístěn nápis Esprit de Voyage se znázorněnou ikonickou mapou a obruba koberečků je v odstínu Šedá Perle, který ladí s interiérem. Světlý charakter kabiny dále umocňuje čalounění stropu v odstínu Šedá Galet a atmosféru dotváří i obložení dveří rovněž v odstínu Šedá Perle.

Při pohledu zvenku je na předních dveřích vyobrazen nápis Esprit de Voyage a kryty zpětných zrcátek mají specifický laserem gravírovaný vzor, který naznačuje pohyb a aerodynamiku a tím symbolizuje cestování. Přední část vozu zdobí maska DS WINGS v leskle černém odstínu a černě lesklá mřížka chladiče, která je doplněna kaskádou chromovaných prvků.

Osmnáctipalcová kola KYOTO, která jsou nadále vyhrazená pro kolekci Esprit de Voyage, mají odstín Šedá Anthracite a jsou opatřena diamantovým výbrusem a matným lakem.

DS 3 Esprit de Voyage vychází ze stupně výbavy RIVOLI, která zahrnuje hands-free přístup a startování, multimediální systém DS IRIS SYSTEM s online 3D navigací. Dále nabízí balíčky výbavy s vyhřívanými předními sedadly, přední středovou loketní opěrkou, bezrámovým elektrochromatickým vnitřním zpětným zrcátkem, slunečními clonami s kosmetickými zrcátky osvětlenými pomocí LED diod, s osvětlením prostoru pro nohy, tónovanými zadními okny a zadními světly s LED.

Model DS 3 Esprit de Voyage je k dispozici s různými typy motorů: ve 100% elektrické verzi (výkon 156 koní a kapacita baterie 54 kWh), v benzínové verzi PureTech 130 (130 koní s osmistupňovou automatickou převodovkou) nebo dieselové verzi BlueHDi 130 (130 koní s osmistupňovou automatickou převodovkou).

K dispozici je devět barevných kombinací, kdy se odstín karoserie Šedá Platinium, Bílá Banquise, Cristal Pearl, Šedá Artense, Šedá Lacquered nebo Červená Diva kombinuje s černou střechou v odstínu Perla Nera, případně je celý vůz v provedení Šedá Platinum, Černá Perla Nera nebo Bílá Banquise.

Přečtěte si také:  Kia Sportage slaví 30. výročí s novou speciální edicí

Ceník ve Francii

  • DS 3 Esprit de Voyage PureTech 130: 36 450 €
  • DS 3 Esprit de Voyage BlueHDi 130: 38 050 €
  • DS 3 Esprit de Voyage E-TENSE 100 % elektrický: 45 050 €

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *