DS3_CROSSBACK_Ines_de_la_Fressange_Paris

Společnost DS Automobiles se nechala inspirovat pařížským módním salonem Ines de la Fressange Paris a obě značky následně při tvorbě společně uplatnily své know-how. Ve voze DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris se prolíná tradice a sofistikovanost, luxus a dynamika, styl a elegance.

DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris je nabízen v exkluzivním inkoustovém odstínu karoserie Bleu Encre s černou střechou Perla Nera. Doplňuje je červený odstín Ines na zpětných zrcátkách a středu exkluzivních 18palcových kol s diamantovým výbrusem.

V interiéru jsou použity vysoce kvalitní materiály z dílen francouzských řemeslných mistrů. Exkluzivní čalounění je výsledkem spolupráce týmů z DS Automobiles a Ines de la Fressange Paris. Tkalci se ve svých dílnách v Ariège nechali inspirovat technikami splétání kůže a vytvořili unikátní materiál pro sedadla s použitím tkaniny z více materiálů, která je elegantní a jemná na dotek. Jemná modrá barva je doplněna díly z materiálu Alcantara. Volant je potažen kůží za využití techniky typické pro DS Automobiles, pedály jsou vyrobeny výhradně z hliníku.

Test DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155 EAT8 (2019)

Každý vůz DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris bude dodáván s exkluzivní peněženkou z řady Marcia od návrhářky Ines de la Fressange Paris a DS Automobiles.

DS Automobiles dosahuje nejnižších emisí CO2 ze všech evropských značek nabízejících širokou škálu pohonů a potvrzuje své vedoucí postavení i s vozem DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris. Tato limitovaná edice je nabízena se třemi typy motorů:

  • 100 % elektrický E-TENSE
  • benzínový PureTech 155 a PureTech 130
  • dieselový BlueHDi 130

Benzinové a naftové modely jsou vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou.

Přečtěte si také:  Ferrari 812 Superfast Speciale Edition má dvanáctiválec, který točí až 9500 otáček

DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris, který dosáhl nejvyšší skóre v testech bezpečnosti, využívá špičkové technologie, jako je nouzové brzdění do 140 km/h, tempomat, aktivní výstraha při opuštění jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, světlomety DS MATRIX LED VISION, tónované a akustické čelní sklo, přední i zadní parkovací asistent, kliky tvořící jednu rovinu s plochou dveří, které se vysunou, jakmile se řidič přiblíží, automatická klimatizace s aktivním filtrem a 10,3″ HD dotykový displej.

V následujících týdnech bude vůz DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris vyroben v 1500 kusech, dodávky začnou v lednu 2021, nejprve ve Francii, poté po celé Evropě a na dalších kontinentech. Cena na francouzském trhu začíná na 36 400 eurech, což je v přepočtu podle kurzu ČNB přibližně 970 tisíc korun.