DS_3_CROSSBACK_E-TENSE-elektromobil- (2)

DS 3 Crossback E-Tense přijíždí s prodlouženým dojezdem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: DS Automobiles - Tisková zpráva - 24. 11. 2021


Díky strategii elektrifikace, kterou společnost DS Automobiles uplatňuje od svého vzniku, je multienergetickou značkou s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 v Evropě, přičemž podíl elektrifikovaných vozů tvoří v její nabídce více než jednu třetinu. Tato strategie se zrychluje: od roku 2024 budou všechny nové modely DS Automobiles výhradně 100% elektrické.

DS 3 Crossback E-Tense, první 100% elektrický model v nabídce se vyvíjí. Vůz, který je na trhu od roku 2019, má nyní dojezd 341 km podle kombinovaného cyklu WLTP, což představuje nárůst o téměř 7 %.

Přečtěte si také:  Na trh se chystá elektromobil k jako kombík. Představuje se Opel Astra Electric

Při vývoji bylo prioritou reálné používání modelu DS 3 Crossback E-Tense. Vylepšeno bylo zejména tepelné čerpadlo, které získalo čidlo vlhkosti pro zvýšení účinnosti. Tepelné čerpadlo, které je součástí standardní výbavy, vyrábí teplo kompresí a tím vytváří horký vzduch. Díky tomu se výrazně snižuje potřeba energie.

DS 3 Crossback E-Tense

Výsledkem neustálého vývoje a průběžných diskusí s vítězným týmem Formule E, který spadá do stáje DS Performance, je také optimalizace převodového poměru pro zvýšení účinnosti vozu DS 3 Crossback E-Tense.

K nárůstu dojezdu v reálném provozu dochází také díky použití nových 17palcových pneumatik třídy A, které vyvinula značka Continental. Pneumatika Continental EcoContact 6 Q, která je v nabídce v rozměru 215/60 R17 96H, je vyrobena za využití nové špičkové směsi oxidu křemičitého, která zlepšuje valivý odpor a snižuje emise hluku.

Přečtěte si také:  Podle šéfa koncernu Stellantis musí elektromobily globálně zlevnit. Jinak se automobilový trh zhroutí

V České republice se DS 3 Crossback E-Tense prodává za cenu od 1 055 000 Kč s palubní nabíječkou 11 kW, která umožňuje třífázové dobíjení.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek