Je nepopiratelným faktem, že elektromobilita zažívá obrovský boom, což s sebou ale nese stále se zvyšující potřebu dobíjecích stanic. Na to ovšem nestíhají jak energetické společnosti, tak výrobci, tak i úřady reagovat a i u nás už bývá při dobíjení poněkud těsno. A co teprve, když se na místa pro dobíjení elektromobilů postaví bezohledný řidič auta se spalovacím motorem, což se běžně děje u prvního českého Tesla Superchargeru a dalších dobíjecích stanic u Humpolce…

Ovšem i na straně elektromobilistů jsou tací, kteří absolutně nerespektují základní pravidla vlastnictví. Ale i slušného chování. Své o tom už ví i Američan Phil Fraumeni, majitel jednoho z domů v Lake Worth na Floridě. Tomu se totiž stal celkem zajímavý příběh.

Před pár dny na něj ráno zvonil jeho zahradník, který chtěl posekat zahradu s tím, jestli by Phil kvůli tomu mohl odvézt auto z trávníku. Ten byl ale dost překvapen, protože věděl, že jeho auto je v garáži a žádné jiné nemá.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D

Když pak vyšel se zahradníkem ven, jen nevěřícně zíral. Na jeho trávníku stála Tesla Model 3 zapojená přes prodlužovačku do jeho zásuvky. Zavolal tedy policii, ale než přijela, poslal manželce fotku auta v jejich zásuvce. To ale neměl dělat, protože manželka si myslela, že jí Phil udělal radost novým autem. 🙂 Policisté pak majitele celkem rychle vypátrali a zjišťovali, co se stalo.

Ukázalo se, že manželská dvojice, vlastnící Model 3 jela za přáteli, ale došel jim proud. Nenapadlo je nic lepšího než si auto dát drze dobíjet do první zásuvky, kterou našli. A ani jim to nepřišlo divné. Policisté jim pak vysvětlili, že tohle opravdu dělat nesmí, ale nechali je odjet bez pokuty. Ani Phil to nijak neřešil. Spočítal, že Tesla byla v zásuvce asi 12 hodin, což je zhruba 2,5 dolaru, tedy asi 58 Kč, což za nějaké soudy a popotahování nestojí.

O zprávě navíc informovala tamní média, konkrétně třeba televize WPBF, takže má vykutálená dvojice o ostudu postaráno.