V Brně to žije! Policisté zde na veřejné kamery zachytili partu výtržníků, kteří se rozhodli využít prostoru prázdného parkoviště k tomu, aby se pokusili trochu „zapálit pneumatiky“. Celý záznam, který můžete výše zhlédnout, už policisté zkoumají. Policie také tvrdí, že městu, které je vlastníkem odstavného parkoviště, vznikla škoda ve výši několika tisíc korun.

Že nevíte čím? Podle policie ji způsobily zbytky pneumatik, které po gumování zůstaly na parkovišti. Ty prý totiž zničily vodorovné dopravní značení parkoviště. Mladíkům proto hrozí, že budou muset škodu uhradit. Někteří z nich se nejspíš nevyhnou stíhání také pro použití modrého výstražného světla, které je jinak povoleno pouze pro vozy státní správy, záchranářů a nebo policistů.

Abychom byli upřímní, nad tímhle případem, kterým se brněnská policie aktivně zabývá, jen kroutíme hlavou. Pokud by si tahle partička milovníků spálené gumy pro své noční řádění vybrala silnici, kde je provoz, pochopili bychom toto šetření. Oni ale schválně jeli tam, kde nikoho, kromě sebe, neohrozí. Místo hloupého stíhání a vysoké pokuty bychom jim dali parkoviště uklidit a omluvit se těm, které jejich řádění v noci rušilo. Mělo by to podle nás větší výchovný efekt!