Draží se Bentley Continental, který patřil Siru Eltonu Johnovi. Má speciální audio systém vyrobený na míru

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční dům Car and Classic-  12. 9. 2022


Je to jen pár týdnů, co byl v aukci za velmi vysokou sumu prodán Ford Escort, který vlastnila britská královská rodina a jezdila s ním princezna Diana. Pře několika málo dny se do dražby dostal další velmi zajímavý vůz s vazbami na Velkou Británii. Tentokrát Bentley Continental R, který byl několik let ve vlastnictví slavného hudebníka Sira Eltona Johna. Cena je ovšem násobně nižší.

Jde vůz z roku 1992, který má najeto jen asi 154 000 kilometrů. Slavný zpěvák si jej pořídil jako první majitel a vlastnil jej čtyři roky. Dle všeho Continental R v dokonalém stavu, a to jak co se designové stránky týče, tak po stránce technické. Pod kapotou je přeplňovaný osmiválec o objemu 6,75 litru, který je naladěn na 330 koní. Samozřejmostí je v tomto voze automatická převodovka, která v roce 2002 prošla výměnou.

Tmavě modrý vůz, jehož lak kromě pár ranek od kamínků není poškrábaný ani zašlý, je v aukci společně s kompletní servisní historií. A také se speciálním audiosystémem MB Quart s čtrnácti reproduktory a trojicí zesilovačů. Na tu dobu velká hudební paráda.

Po Eltonu Johnovi jej vlastnil jen jeden další majitel, který také k vozu přidává osobní dopis, ve kterém popisuje, co s ním zažil a jak si ho od zpěváka, respektive jeho nahrávací společnosti, koupil. A cena? Ta stále roste. Vůz je totiž k dispozici přes online aukční síň Car and Classic, přičemž přihazování probíhá až do úterý 13. září. V době psaní článku se pohybovala na částce 28 000 liber, tedy asi 790 000 Kč. Dá se ale očekávat, že konečná prodejní cena bude vyšší.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *