Dostal pokuty za parkování. Naštval se a začal fotit špatně parkující policejní auta

Autor: Anina Russová - 27. 2. 2020


Aut je ve městech stále víc a najít volné parkovací místo se začíná podobat bojovce. S tím se prostě musíme smířit. Není se ale co divit, že občas někteří zaparkují i tam, kde by tak úplně neměli. Za to často rychle přijde trest v podobě pokuty. Má to logiku, špatně parkující auto porušuje zákon. Jenomže, co když zákon stejně porušují policejní auta a přitom žádnou pokutu nedostanou? To nezní moc fér, co říkáte? Přesně to si myslí i Fermin Aguilar z Ameriky.

Fermin žije v Albuquerque a před časem dostal pokutu za špatné parkování. To se prostě stává a Fermin ji přijal a zaplatil. Rozleželo se mu to ale v hlavě a došlo mu, že sice udělal chybu, za kterou přišel trest. Nepochopil ale, jak je možné, že někteří, konkrétně policisté, dělají často totožnou chybu a přitom žádný trest nepřijde. A tak se rozhodl ty policejní hříšníky zveřejňovat a vyvolat debatu na téma jejich nesprávného parkování.

Ve sněmovně byl schválen pozměňovací návrh, který pružně řeší parkování v zónách

V žádném ze zveřejněných případů nefotil a nezveřejňoval příslušníky, kteří zaparkovali, kde je napadlo ve chvíli, kdy zasahují u nějakého případu. Šlo jen o situace, které jsou opravdu postavené na hlavu. Ať už šlo o policejní auta zaparkovaná na placeném stání, přičemž za oknem rozhodně nebyl doklad o zaplacení, nebo o policejní auta parkující zjevně stylem „na hulváta“.

Za dobu, které se takovému focení věnuje, se mu podařilo zachytit na 400 špatně parkujících policejních aut nebo automobilů patřících úřadům. I pro ně všechny totiž platí pravidla, nejen ta o parkování.

Zatím to možná zní jako provokace, která policejní sbor nebo úřady naštve, ale je to přesně naopak. Město na jeho počínání už zareagovalo a pro televizi KRQE se vyjádřilo v tom smyslu, že o prohřešcích policie a úředníků díky fotkám už ví, a rozhodně je hodlá řešit. Za to rozhodně klobouk dolů, co myslíte? Teď ještě to dotáhnout dokonce a opravdu strážníkům vysvětlit, že parkovat mají opravdu jen tam, kde je to povoleno.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru