Dopravní situaci posledních dnů nekomplikoval jen sníh, ale hlavně řidiči kamionů. Policisté řešili přes 750 nehod

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR, ŘSD - Foto: Policie ČR - 3. 12. 2023


Během posledních pár dnů se Česko proměnilo v zimní království. Jakkoliv přívaly sněhu vypadají na pohled až romanticky, v dopravě sníh způsobil řadu komplikací. Ty ale přiživovali i sami řidiči. Někteří vyjeli na letních pneumatikách a další přecenili své schopnosti. Velké problémy především na hlavních tazích pak způsobovali řidiči kamionů. Nejen, že nerespektovali zákaz předjíždění, čímž často zablokovali celou dálnici, ale navíc ze svých aut odcházeli pryč.

Letošní nástup zimy byl podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnice (ŘSD) Radka Mátla extrémní a sypače během pátku najezdily přes 300 000 kilometrů. Ovšem právě silničáři měli často velký problém sníh a námrazu uklidit, protože zůstávali v kolonách. Například v sobotu 2. prosince vznikla velmi dlouhá kolona na dálnici D1, a to hlavně kvůli tomu, že všechny jízdní pruhy zablokovali řidiči kamionů. Podle ŘSD se dokonce stávalo, že kamioňáci v dlouhých kolonách opouštěli svá auta, čímž situaci ještě zhoršili, protože pak trvalo o to déle, než se je podařilo sehnat a než se s autem rozjeli.

Policisté od páteční půlnoci do sobotního odpoledne zaznamenali v celém Česku 750 dopravních nehod, což je trojnásobek průměrného počtu. Podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého byla nejkritičtější situace v Plzeňském, Středočeském, Jihočeském kraji a na Vysočině. Komplikace na řidiče čekaly hlavně na dálnicích D1 a D5. „Dopravní policisté vyzývají všechny občany České republiky, účastníky silničního provozu, aby pokud nemusejí, nevyjížděli. A v případě, že vyjíždějí, aby měli vozidlo v řádném technickém stavu včetně zimních pneumatik,“ uzavřel Zlý.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru