Väth V63RS

Dokonalé rodinné kombi s výkonem supersportu. Väth upravil Mercedes-AMG C 63

Autor: Anina Russová -   9. 11. 2017


Pokud stejně – jako my – milujete ty na první pohled vlastně nenápadné kombíky, které ovšem umí takřka trhat asfalt, pak je tohle auto přesně pro vás! Jde o upravený Mercedes-AMG C 63 kombi. Německý úpravce Väth mu ale něco málo výkonu ještě přidal a teď tak jde o peklo na kolech. Představujeme vám Väth V63RS.

Samozřejmě se pracovalo na dvakrát přeplňovaném motoru V8 o objemu čtyř litrů, který standardně nabízí 510 koní a 700 Nm. Nové mapy v řídící jednotce byly potřeba kvůli tomu, aby motor uměl pracovat s větším chladičem oleje, novými turbodmychadly, přepracovaným sáním, lehce upraveným výfukem, ale třeba také posílenou převodovku. Tohle je ale jen základní balíček, který vyjde na 12 800 eur, tedy asi 330 tisíc Kč. Díky tomu všemu ale za tyto peníze dostanete výkon posílený na 700 koní a točivý moment 900 Nm. S takovými hodnotami mercedes dosahuje až 340 km/h a z klidu na 100 km/h umí zrychlit za 3,3 sekundy.

Ale tím to rozhodně nekončí! Pokud sáhnete hlouběji do kapsy a připlatíte si dalších 3 440 eur, tedy nějakých 89 tisíc korun, pak dostanete úplně nový výfukový systém s klapkami. Za dalších 890 eur jsou tu silnější brzdy a za 690 eur snížený podvozek, který podle úpravce funguje s původními adaptivními tlumiči od Mercedes-AMG. V ceníku pak nechybí ani příplatek za větší kola nebo karbonové detaily karoserie. Ale co si budeme povídat, tady jde především o ten výkon a fenomenální točivý moment…

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *