Chevrolet Camaro ZL1 není žádnou novinkou, vždyť Chevy ho představil už před rokem. A proto si před pár dny automobilka pro všechny milovníky extrémní rychlosti připravila nový paket 1LE, který z už tak divokého Camara dělá hotovou bestii.

Vezmeme to ale hezky od začátku. Camaro ZL1 má ve svých útrobách ukrytý přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který přes desetistupňovou automatickou převodovku posílá na za zadní kolas elektronickým řízeným samosvorným diferenciálem výkon 649 koní a točivý moment 881 Nm.

Chevrolet si pohrál i s podvozkem, který nabídne magnetorheologické tlumiče, a celek báječně doplňují lepivé pneumatiky Goodyear Eagle F1 Supercar 3 obuté na 20palcových kovaných kolech. Pod nimi jsou ukryté brzdy Brembo, přičemž vpředu nabídnou 15,4palcové kotouče se šestipístkovými třmeny a vzadu 14,4palcové kotouče se čtyřpístkovými třmeny.

Dostačující? Ani náhodou! Paket 1LE nabídne kompletní sadu aerodynamických prvků, které mimo jiné zlepšují přítlak na obě nápravy. Nechybí ani adaptivní tlumiče Multimatic DSSV, díky kterým je možné upravovat i světlou výšku vozu.

A proč to všechno? Protože díky tomu je Camaro 1LE schopno zvládnout přetížení v zatáčkách až 1,1 G a navíc je o více než tři sekundy na testovacím okruhu Milford rychlejší, než standardní verze ZL1. Chevy totiž ke všem těm výkonovým úpravám přidal také tenčí zadní okno a odstranil zadní sedadla. Celkem tak auto přišlo o 27 kilogramů své hmotnosti. Celkem zajímavá hračka, nemyslíte? 🙂