Vybavujete si partu neuvěřitelných nadšenců především do filmových aut, kteří si říkají The Aficianauto? Jejich práce spočívá v tom, že testují slavná filmová auta. Řekněme, že prostě mají práci snů. Před nějakou dobou se jim dostala do ruky velká americká bestie, kterou určitě všichni jistě dobře známe.

Jde o skvostný Dodge Charger z roku 1970, který si zahrál ve filmu Rychle a Zběsile jako to nejlepší, co řidíl Vin Diesel alias Dominic Toretto. Je to přesně ten Charger, který se stavěl na zadní a v prvním díle nepřežil srážku s kamionem. Nicméně v pátém díle se auto vrátilo, aby ho prozměnu řídil dnes už zesnulý Paul Walker alias Brian O’Connor. Navíc už se ví i to, že v nadcházejícím sedmém pokračování se tahle hrozivá černá bestie vrátí znovu.

Že je to opravdu jedinečné auto napovídá třeba jen pohled do interiéru. Jen klec, pár tlačítek, budíků a závodní sedačky s bezpečnostními pásy. Auto i malý náhled do zajímavé garáže nám všem zprostředkuje člověk z těch nejpovolanějších. Jmenuje se Bob Hartwig a krom toho, že je bývalým pilotem, který létal na stíhačce F-15, byl vždy také velkým milovníkem aut a Hollywoodu. Spojil tedy příjemné s užitečným a v současné době je partnerem společnosti Picture Car Warehouse, která dodává všechna možná auta do různých filmů, Rychle a zběsile nevyjímaje. To je taková druhá práce snů. 🙂

Užijte si brutální Dodge, skvělé záběry a stylový hudební doprovod. Rozhodně je o co stát.

Comments are closed.