audi-digitalni_led_svetlomety-brzdove_svetlo

Do výbavy může přijít i přední brzdové světlo. Slováci už jej testují

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Pavol Čertík TV JOJ @ facebook.com - Foto: Audi - 25. 9. 2022


Když auto brzdí, rozsvítí se mu vzadu brzdová světla, to ví každý. Na Slovensku ale teď testují, že se při brzdění rozsvítí brzdové světlo i vpředu. Má to přispět hlavně k vyšší bezpečnosti chodců, ale i dalších řidičů na silnicích.

Slováci začali v Trenčíně a jeho okolí testovat bezpečnostní novinku, kterou je přední brzdové světlo. To se nachází v masce chladiče nebo někde viditelně v na přední části auta a má zelenou barvu. Fungovat má úplně stejně jako zadní brzdová světla, takže jakmile řidič sešlápne brzdový pedál, rozsvítí se.

Přečtěte si také:  Řidiči by měli pamatovat na správné obutí. Pantofle nebo žabky za volant rozhodně nepatří

Přední brzdové světlo je zatím namontované na několika automobilech a od čtvrtka probíhá na cestách v Trenčíně a okolí a v Žilině testování. To bude trvat bude půl roku a testovat se bude nejen na osobních autech, ale přední brzdové světlo má být namontováno i na čtyři stovky autobusů a nákladních aut.

Po skončení testů a vyhodnocení výsledků chtějí slovenské autority přednést výsledky Evropské komisi a chtějí nechat přední brzdové světlo zavést do povinné výbavy.

Štítky: ,

3 názory na “Do výbavy může přijít i přední brzdové světlo. Slováci už jej testují”

  1. super, u přechodu, pokud auto skoro nezastaví, nebo řidič nemává, či nebliká, nemáte jistotu, že brzdí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek