Maryam d’Abo a Aston Martin V8 z filmu Dech života (1987)

Do Prahy se chystá výstava o agentovi 007: Bond in Motion. Vstupenka nebude stát ani stovku

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Bond in Motion - Úvodní foto: Pavel Srp - Fotogalerie: Bond in Motion - 18. 10. 2023


Do Česka míří Bond in Motion, strhující výstava věnovaná vozidlům a technice z filmů o Jamesi Bondovi. Svou evropskou pouť zahájila v prosinci loňského roku v Belgii, kde bruselský Heysel navštívilo více než 100 000 lidí. Slavnostní otevření v Křižíkových pavilonech čeká návštěvníky pražského Výstaviště 007. prosince 2023.

Na návštěvníky výstavy Bond in Motion čeká více než pětatřicet vozidel, která se objevila po boku nejslavnějšího špiona světa z šedesátileté filmové historie o Jamesi Bondovi. Standardní vstupenky jsou k dostání od 95 Kč v předprodejní síti GoOut od 18. října. Jednotlivá čísla vstupenek pak budou zařazena do slosování o možnost vyhrát zájezd s Aston Martinem na Velkou cenu Rakouska F1 v příštím roce, přičemž jeden šťastlivec získá motocykl značky Triumph z limitované edice Bond.

Tři slova

„Bond. James Bond – těmito slovy, která v roce 1962 pronesl Sean Connery, se světu představila nejdéle hraná a snad nejoblíbenější filmová postava všech dob. I když se charakter v čase proměňoval, vozidla zůstala klíčovou součástí půvabu této série. A nyní si je návštěvníci pražského Výstaviště budou moci do detailu prohlédnout z první ruky. Bond in Motion je zážitek, který osloví všechny diváky, od těch nejmladších až po zaryté fanoušky, od obdivovatelů kinematografie až po milovníky techniky a dobrodružství. Každý si zde najde něco pro sebe,“ říká Nicolas Borenstein, pořadatel pražské výstavy Bond in Motion.

V prostorách dvou Křižíkových pavilonů propojených proskleným tunelem bude k vidění více než pětasedmdesát výstavních exponátů, které pokrývají šest desetiletí filmové historie. Tato neuvěřitelná sbírka zahrnuje automobily, motocykly, lodě, letadla, vrtulníky, a dokonce i pouzdro na violoncello, které použil Bond také jako dopravní prostředek – jako sáně v legendární scéně s Timothym Daltonem a Maryam d’Abo.

Maryam d’Abo, anglická herečka, která v bondovce Dech života z roku 1987 hrála po boku Timothyho Daltona sličnou Bond Girl, se zúčastnila tiskové konference. Ta se pořádala 18. října 2023 v prostorách britského velvyslanectví. V rámci tiskové konference byl vystaven Aston Martin V8, který se ve filmu Dech života objevil a Maryam d’Abo u něj pro novináře zapózovala (viz úvodní foto).

Česká stopa

Velkolepá scénografie výstavy na ploše bezmála 3000 m² je rozdělena do světů inspirovaných čtyřmi živly: ohněm, zemí, vodou a vzduchem. Po cestě najdete model Lotus Esprit Turbo z filmu Jen pro tvé oči z roku 1981. Návštěvník může také obdivovat Aston Martin V8 z filmu Dech života z roku 1987, BMW Z8 z filmu Jeden svět nestačí z roku 1999 a Aston Martin DB10 z filmu Spectre z roku 2015. Je tu dokonce i skutečný Aston Martin DBS z filmu Casino Royale z roku 2006, který byl natáčen v České republice.

Většina exponátů navíc nese autentické stopy kaskadérských kousků prováděných během natáčení.

„Jako dlouholetý fanoušek Bonda jsem nadšený, že můžeme tento velkolepý projekt předvést v městě, které je mi už několik let domovem. Součástí výstavy je i bar 007 rozmístěný do dvou pater, který bude po dobu konání akce otevřen v areálu Výstaviště,“ říká Serge Borenstein, jeden z pořadatelů, kteří stojí za myšlenkou přenést výstavu z Bruselu do Prahy.

Garant výstavy

„Bylo nesmírně důležité oživit všechny exponáty filmovými ukázkami a prostředím vytvářejícím autentickou atmosféru. To se nám podařilo jen díky podpoře a vedení společnosti EON Productions, která nám umožnila zdokonalit výstavu na tak vysokou úroveň,“ komentuje Stéphane Pisane, generální ředitel společnosti Carbon 12011, jednoho z promotérů.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru