Policie zařadí do svého vozového parku letos mimo jiné téměř čtyři desítky nových dálničních stíhaček. Prvních 19 z nich již stojí v dílnách a montuje do nich veškerá potřebná technika.

O tom, že policie letos nakoupí 38 nových vozů Škoda Superb, které budou hlídat provoz na dálnicích, jsme vás informovali již před pár týdny. Nyní se však již projekt realizuje, jak tento týden informovala Česká televize.

Nové modely budou nahrazovat již pět let staré Škody Superb, které skrytý dohled na dálnicích provádějí nyní. Dostanou však mnohem lepší kamery. Ty mají nezávisle na posádce ihned po nastartování motoru začít natáčet. Nové Superby dostanou samozřejmě i měřící zařízení. To podle informací z dřívějška, ale i podle reportáže České televize budou přemontovány ze starších vozů. Mají přesto umět měřit v obou směrech.

Prvních 19 vozů si policisté převezmou do konce ledna, zbylých 19 vozů pak v červnu. Za nákup všech 38 superbů zaplatí policie celkem 64 292 930 Kč včetně DPH, jeden automobil tak v průměru vyjde na 1 691 919 Kč včetně DPH.

Starší Volkswageny Passat R36, Volkswageny Passat 3.6 V6, ale i Škody Superb, které policie pro skrytý dohled ještě má, se přesunou na okresní silnice a doplní tak další neoznačené vozy Škody Octavia.