DMC se podívali na zoubek opulentnímu Rolls-Royce Cullinan. Přidali karbon a opravdu velká kola

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: GMC - 17. 7. 2022


Když Rolls-Roce představil své vůbec první SUV, bylo hned jasné, že není pro každého. Je obrovské, luxusní, elegantní a také nesmírně drahé. A tehdy bychom nikdy neřekli, s jakou vervou se do něj budou pouštět různí úpravci, vždyť Rolls-Royce dělá takřka dokonalá auta. Jenže to je právě výzva, kterou před nedávnem přijal úpravce GMC. A svůj projekt pojmenoval opravdu trefně: Emperor, tedy Císař.

Na první pohled nejde přehlédnout novou karbonovou kapotu a masku chladiče i upravené nárazníky. Úpravce k tomu přidal také karbonové nástavce blatníků a prahů. Mimochodem, nové blatníky auto rozšířily o 4 cm na každé straně. Nový bodykit nabízí také dvě křídla, jedno pod zadním oknem, druhé na vrchu víka kufru. Vše je v kombinaci červené a černé, respektive přiznaného karbonu. A tomu odpovídá i interiér, kterému vládne červené čalounění sedadel a dveří.

Když už jsme výše zmínili rozšířené blatníky, nejde tak úplně jen o designovou úpravu. DMC v rámci úpravy zvolili 24“ kola vyrobená k tomu, aby zvládla jak velké zatížení, tak vysokou rychlost. A to je důležité, protože DMC Emperor po úpravě řídící jednotky a po montáži nového výfukového potrubí nabídne řidiči 615 koní a 955 Nm.

Cenu úpravce neprozradil, prý je na vyžádání vážného zájemce. Jisté ale je, že to nebude částka pro běžné smrtelníky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek