Co se to s těmi řidiči děje? To se nám honí hlavou pokaždé, když sledujeme policejní honičku. Jedna z těch posledních se odehrála před pár dny na pražské Jižní spojce. A vše začalo tak, jak to obvykle začíná, tedy vysokou rychlostí. Policisté si právě na této pražské tepně všimli rychle jedoucího auta a rozhodli se ho zastavit a posádku zkontrolovat.

To ale ještě nevěděli, co se z původně plánované obyčejné silniční kontroly vyklube. Řidiči se totiž zastavit rozhodně nechtělo. Naopak přidal plyn. Myslel si, že se v pražských ulicích ztratí. Pokoušel se o to v ulicích Budějovická, Michelská nebo V Podzámčí. Následně se ale v plné rychlosti dostal opět na Jižní spojku, kde policistům, kteří jej sledovali, ukazoval rychloměr až 180 km/h. Ale byla to právě Jižní spojka, která se tomuto „odvážlivci“ stala osudnou.

Už ho totiž pronásledovalo hned několik hlídek, přičemž v pohotovosti byli také psovodi. To, kdyby se posádka rozhodla nechat auto autem a utéct. K tomu ale nedošlo. Ujíždějící automobil se policistům podařilo dostihnout a zastavit. Pak už se nestačili divit.

Řidiči se z auta moc nechtělo, takže musel být donucen za pomoci namířené zbraně. Následně policisté zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do konce tohoto roku. Navíc měl v autě dva spolujezdce, u kterých policisté našli pervitin. Všichni tři pak byli zadrženi a čeká je nejspíše tučná pokuta a možná i vězení.