2022-BMW_M3_Touring-BMW_M_Performance_Parts- (14)

Díly BMW M Performance Parts už jsou dostupné i pro kombík BMW M3 Touring

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - Tisková zpráva - 21. 7. 2022


Vůbec první BMW M3 Touring xDrive je charismatickým individualistou řady vysokovýkonných sportovních vozů BMW M GmbH. Jeho vyčnívání z davu lze ještě posílit přidáním pro tento model specifických dílů BMW M Performance Parts, které budou k dispozici již od uvedení BMW M3 Touring na trh, které proběhne v listopadu 2022. Tyto prvky z nabídky BMW Originálního příslušenství představují ideální řešení pro zákazníky, kteří chtějí poutavému designu BMW M3 Touring i jeho působivým jízdním vlastnostem dodat ještě větší dynamiku.

Přečtěte si také:  Test BMW M3 Competition M xDrive (2022)

Propracované prvky exteriéru z uhlíkových vláken dodávají dravější vizuální nádech

Široká nabídka exteriérových prvků M Performance vyvinutých speciálně pro BMW M3 Touring ještě více zvýrazňuje jeho geny motoristického sportu. Všechny karbonové komponenty jsou vyrobeny z CFRP (plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny) s lesklou povrchovou úpravou tvořenou čirým lakem a ze všech úhlů zdůrazňují jeho sportovní vzhled. Karbonový M Performance přední splitter a M Performance karbonové přítlačné plošky vytvářejí charakteristický vzhled přední části vozu, jasně inspirovaný závodními vozy DTM.

BMW M3 Touring představeno. V nabídce bude pouze jako Competition s pohonem všech kol M xDrive

M Performance karbonové nasávací otvory a nápadné kryty M vnějších zpětných zrcátek, oba pečlivě ručně vyrobené z materiálu CFRP, přinášejí do bočního pohledu svěží prvky, které přitahují pozornost. M Performance karbonové zadní winglety, M Performance karbonový zadní difuzor a M Performance střešní spoiler dodávají zadní části ještě výraznější charakter.

Titanový výfukový systém a pro daný model na míru navržené možnosti podvozku

M Performance titanový výfukový systém s centrální čtveřicí koncovek výfuku podtrhuje extrovertní sportovní projev modelu M3 Touring a současně vykouzlí úsměv na tváři díky plnotučné akustice závodního vozu. Zadní tlumič výfuku a sportovní modul lemující výfukové potrubí, oba kompletně vyrobené z titanu, odvážně zdůrazňují charakterní zvukový projev řadového šestiválce s technologií M TwinPower Turbo. Snaha o odlehčení zajišťuje, že tlumič výfuku je přibližně o 30 % lehčí než sériové provedení.

Přečtěte si také:  Tuningový sraz kromě milovníků upravených aut přilákal i policisty. Ti rozdali desítky pokut

Působivou jízdní dynamiku BMW M3 Touring dále umocňuje M Performance výškově nastavitelný podvozek. Snížení integrovaných pružicích a tlumicích jednotek (coilover), a tedy i těžiště vozu zajišťující menší naklánění karoserie v příčném směru, umožňuje dosahovat vyšších rychlostí v zatáčkách. Sportovní brzdové destičky M Performance na předních a zadních kolech jsou nesmírně účinné na silnici i na závodním okruhu.

Kovaná kola M Performance dosahují nejvyšších standardů kvality pro mimořádně sportovní styl jízdy, přirozeně ladí s celkovým designem vozu a jsou obuta do sportovních pneumatik poskytujících vysokou míru přilnavosti. Každé kolo je vyrobeno z jediného kusu hliníku a opracováno s velkou přesností, lemy ráfků se vyrábějí technikou válcování. Kola představují mimořádnou nabídku díky své výjimečné pevnosti, špičkové tuhosti, vyváženosti a vizuálně úchvatnému designu. M Performance Kovaná kola Y-spoke v matně černé barvě Jet Black mají obzvláště nápadný charakter závodního vozu. Přední mají průměr 19 palců a zadní 20 palců, samozřejmostí jsou u nich centrální matice. Nabídku doplňují M Performance kovaná kola Cross-spoke (vpředu 20 palců, vzadu 21 palců). Ta lze objednat buď v matně černé barvě Jet Black, nebo pro větší jedinečnost v matně zlato-bronzové Frozen Gold Bronze.

Motoristický sportovní pocit v interiéru

Propracované prvky z uhlíkových vláken a Alcantary vnášejí do interiéru DNA světa motorsportu a BMW M. M Performance obložení interiéru z matného karbonu s otevřenými póry je doplněno dvěma velkými kolenními opěrkami čalouněnými Alcantarou, které při obzvláště ostrých průjezdech zatáčkami zlepšují boční držení těla řidiče. M Performance kryty zadních částí předních sedadel dodávají interiéru další dávku aury špičkového závodního vozu. Karbonové lemy opěrek hlavy jsou zásluhou polyuretanového laku a leštění do vysokého lesku mimořádně přitažlivé, zbývající část zadního krytu sedadel je čalouněna nádhernou Alcantarou s integrovaným hliníkovým štítkem M Performance. Exkluzivní atmosféru kokpitu závodního vozu dotváří M Performance Alcantarová středová loketní opěrka, které dodává další atraktivitu dekorativní prošívání v barvách BMW M GmbH a nápis M Performance.

Přečtěte si také:  Modernizované BMW X7 odhaluje své ceny. Startuje nad 2,4 milionu korun s daní

Nová loga M Performance na LED dveřních projektorech signalizují vášeň pro automobilové závody a smysl pro tradici. Zákazníci si nyní mohou pro své vozy objednat historická loga BMW Motorsport s motivem „50 Jahre BMW M“ připomínajícím 50leté výročí BMW M.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek