kontrola-policie (1)

Desítky policistů na silnicích, desetitisícová kauce a skoro 500 přestupků. Policejní akce na vysočině přinesla své ovoce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  20. 4. 2022


Minulý týden ve čtvrtek, tedy těsně před Velikonocemi, policisté upozorňovali na to, že po celý prodloužený víkend bude probíhat jejich dopravně bezpečnostní akce. Přes všechna varování se našly stovky řidičů, kteří nedodržovali předpisy. A to jen na Vysočině, kde za uplynulý prodloužený víkend tamní policisté zkontrolovali 2368 aut a jejich řidičů.

Policejní kontroly probíhaly nejen na dálnici D1 a na frekventovaných silnicích I. tříd, ale policisté se zaměřili také na kontrolu řidičů, kteří ke svým svátečním cestám využívali silnice nižších tříd v rámci celého kraje. Na silnicích byla vidět policejní auta jak v typických barvách, tak ta v civilním provedení. Sekundovali jim policisté na motorkách. Celkem policie řešila 462 dopravních přestupků. 446 z nich vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení a 16 jich zadokumentovali a odevzdali do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu. V celkem 125 případech se dopravní přestupky týkaly překročení rychlostních limitů.

Přečtěte si také:  Policisté se o Velikonocích vydají na silnice. Kontrolovat budou rychlost i alkohol

„V jednom případě překročil výrazně rychlost cizinec, který by se mohl správnímu řízení v České republice vyhýbat, proto mu policisté uložili na místě kauci ve výši 10 000 korun. Jednalo se o řidiče, kterého zastavili policisté v pondělí 18. dubna krátce po dvacáté hodině večer na 145. kilometru dálnice D1. Třiadvacetiletý cizí státní příslušník projížděl po D1 rychlostí 201 kilometrů v hodině,“ řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Krom toho policie řešila ale také osm opilých řidičů, 12 telefonujících řidičů, 84 posádek bez bezpečnostního pásu, 55 aut ve špatném technickém stavu a 26 řidičů bez povinného ručení. Jeden pak jel bez dálniční známky.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *